Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
RÖPORTAJ
TYRANT'ın torunu ve büyükelçisi

Ortadoğu'da bir diktatörün ABD'li gay torunu, durumdan sadece kız kardeşi haberdar.

Kızkardeşiniz zaten biliyor.

Evet kızkardeşim biliyor. Ama kızkardeşimle aramızda çok yakın bir ilişki var. Anne –babama hayatta söylemem.

Sammy’nin kişilik özelliklerine gelelim. Neden sanki ikiye bölünmüş gibi, bir olmak istediği kişi var, bir de gerçek kimliği?

Sammy ile ilgili ilginç olan şey amcası Jamal’den çok etkilenmesi, ona saygı duyması ve onu kendisine rol model olarak seçerek onun gibi olmak istemesi. Jamal oldukça maço, güç delisi, lükse düşkün bir adam. Ve bu tür insanlar genelde eşcinselleri aşağılar. Sammy kimliğini açıklayamaz. Çünkü saygı duyduğu insanlar onun bu yönünü bilmemeli. Sadece kızkardeşi bilebilir. Sammy’nin olmak istediği bir kişi imgesi var sürekli aklında. Abdul’le ilişkisi var ama bu gizli kalmak zorunda. Bu ilişkiyi kimse bilemez ve hayatta kuzeni Ahmet’e bunu söylemez. Bu süreçte zaten Sammy’nin bütün derdi gününü gün etmek.

Peki neden Jamal’e bu kadar hayran?

Çünkü Sammy güce tapan, güçten fazlasıyla etkilenen bir karakter. Bunun nedeni kendi kişisel güvensizlikleri. Kendine güveni az, bu yüzden etrafına üstünlük taslaması lazım. Etrafındakilerle alay etmesi, ilginin merkezinde yer alması, insanları sürekli şakalar yaparak güldürmesi, iğneleyici olması lazım. Tüm bunlar onun kişiliğinin bir parçası.

Abuddin’le ilgili olarak kardeşi Emma’yla farklı yaklaşımları var.

Emma durumu en başından beri kavrıyor, o ülkede işlerin nasıl yürüdüğünü görüyor, bu yüzden peşinen Sammy gibi saygı duymuyor. Sammy’nin ise olan biten umrunda değil. Sadece o ülkenin prensi olmak, canının istediği gibi davranmak istiyor.

Sammy ilerleyen bölümlerde fikrini değiştirecek mi peki?

Bence Sammy’nin canı yanacak. Üzülecek, kalbi kırılacak. Böylece olgunlaşacak. Başka insanların da incindiğini görecek ve daha anlayışlı olacak.

Kulüp sahnesinde Sammy Abbudin’de işlerin nasıl yürüdüğünü, bazen başkalarının canının hiç yoktan yanabileceğini kuzeni Ahmet’in Abdul’e davranışı sonucunda anladı sanki?

Ahmet’in Abdul’e yaklaşımı berbattı. Ve elbette bu bir anlamda Sammy’nin aklında yer etti.

Peki ilerleyen bölümlerde Sammy kuzeni Ahmet’le yüzleşecek karşı karşıya gelecek mi?

Bence çok güzel bir fikir. Ciddi olarak söylüyorum, bu fikrini yazarlarla paylaşmalısın onlara duyurmalısın.

Babasıyla ilişkisi nasıl peki? Babası ABD’ye dönmek istediğinde Sammy ona karşı gelince onu tokatladı?

Babasıyla ilişkisi bir iyi bir kötü. Babasının yeni, hiç bilmediği bir yüzünü gördü. Bu dünya Sammy’ye tamamiyle yabancı. Sammy, babasının hiç böyle bir dünyanın parçası olabileceğini düşünmemişti. Ve Sammy önce babasının geçmişini merak ederken şimdi fena halde bu konuya takmış durumda. Aynı zamanda babasına hiç bu konu hakkında konuşmadığı için gücenmiş durumda. Sammy’nin babası mesafeli, hayatının çoğunda aslında oğlundan uzak durmuş bir adam. Tuhaf yani. Sammy geçmişi kurcalamakla, eğer babası ona gerçeği söyleseydi çok farklı bir hayatı olabileceğini hayal etmek arasında gidip geliyor.

1 2 3 4 5 6
ETİKETLER : ekranella , Defne Akman , tyrant , foxlife
YORUMLARDİĞER RÖPORTAJLAR