Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
İntikam düğün günü yenen bir yemektir
Sezon: 6 Bölüm: 21

e) Eh, bir de Steroline konusu var tabii ki. Ben böyle bir şey beklediğimden dolayı hazırlıklıydım ama bu ‘uzatma’ olayına da sinir olmaya başladım artı Anladık, Nina’nın ayrılışından sonra diziyi ayakta tutalım diyorsunuz ama böylece tutuyor musunuz, batırıyor musunuz belli değil. Sahneye gelirsek:

Bir kontrol manyağını en iyi başka bir kontrol manyağı anlar. Kontrolü bırakamayacağını söyleyen Caroline’ı derinden anlıyorum gerçekten. Her ne kadar Steroline olayını desteklesem de söylediklerinde mantık vardı. Ama diğer yandan bu derece kontrollü olmanın sonu da belli, bir oyunbozan genellikle de pat diye çıkıverip planlarınızın içine ediveriyor. Sonra her şeyi baştan toparlamaya girişiyorsunuz.

Onun durumunda da Stefan işte, eninde sonunda da ipleri gevşetecek. Tabii bunun için Stefan’ın da ‘o cümleyi’ bir zahmet söylemesi gerek.

f) Lily’den kurtulmaya kalkan Matt-Bonnie ikilisinin planı da elbette işe yaramadı. Zaten yarasaydı izlediğim diziden şüphe edecektim. Anladık ki Lily bir şekilde kaçmış Hatta bence Kai’nin çıkardığı da açıktı. Sonrasında bu ikili birden fenalaşıp bayıldılar. Tabii bir de Jo’nun bu sırada düğünde bir ara kendisini öldürmeye kalkan babasıyla arasını düzeltme olayı var. Yabancı dizileri izlemenin insanları normal olmayan olaylara alıştırmasına bazen bayılıyorum.

Ve nihayet düğün zamanı geliyor ve çatıyor. Sonuç: Kai.

Buluşma yerine yanına Enzo’yu alarak sanırım cadı-vampirlerle buluşmak için giden Lily karşısında kimseyi bulamadı. Bu sırada Kai ise bayılan Bonnie’den çaldığı büyüyle düğünü gizlice basıp önce Jo’yu bıçakladı, sonra da düğünü resmen yerle bir etti ve bu sırada ‘insan’ Elena yaralanarak yere düştü. Böylece de bölümü kapatmış olduk.

Gelecek haftaki sezon finalinde de olanların devamını izleyeceğiz işte. Bir şekilde en azından Elena ve Tyler’a, yani Michael ve Nina’ya da veda edeceğiz. Nihayetinde sezonu da kapatacağız. Haftaya görüşmek üzere efendim.

1 2 3 4
Aytaç Kara
08/05/2015 20:53
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR