Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
RÖPORTAJ
Tea Leoni: Dünyayı çocuklar kurtaracak

Tea Leoni, Honduras’ta çocuklarla.

UNICEF için çalıştığınızı biliyorum. Böyle bir rol oynamanız sizi dünya meselelerine karşı daha duyarlı bir hale getirdi mi?

Bir kere şunu söyleyeyim: Diziler ne kadar otantik, gerçekçi, muhteşem olursa olsun, ben enformasyonumu televizyon dizilerinden edinmiyorum. Belli belirsiz bazı şeyleri haberlerden öğreniyorum ama esas olarak politik görüşlerim UNICEF’teki çalışmam doğrultusunda oluştu. Yürümeyi öğrenmeden önce orada çalışmaya başladım ben. Orada öğrendikçe de öğreniyorum hala. Hassas bir mesele bu. Bir çocuğun haklarını korumak, hayat kalitesini geliştirmek, hatta yaşama şansını artırmak için uğraşıyorsunuz ama o kültürde nasıl bir etkiniz olduğunu da hesaplamanız gerekiyor. Hiçbir sivil toplum örgütünün, ya da bir ülkenin hatta bir bireyin gidip de başkalarının kültürünü değiştirmeye hakkı yok.

Örnek alınabilecek kadın politikacı çok var ama bu karaktere kendinizden de bir şeyler katıyorsunuz. Karakteri canlandırırken en çok nelere dikkat ediyorsunuz?

Elizabeth’in karakterinde çok önem verdiğim iki şey benden daha az yargılayıcı olması ve benden daha çok umut dolu olması. Bu iki unsur benim için çok önemli, çünkü sabah kalkıp onu oynamaya giderken bu iki unsur güç veriyor bana. Bu kadını seviyorum. Benden bir parça daha soğuk, ama belli olmaz dördüncü sezonda ısındırırım belki kendisini.

Sokaklarda insanlar gelip sizinle politika konuşuyor mu? Belli ki lafını sakınmayan birisiniz ama bir Hollywood oyuncusu için politik görüşlerini bu kadar açıkca beyan etmek riskli değil mi?

Riskli ile ne kastettiğinize bağlı. Başınız ağrıyabilir, evet. Bir çok Hollywood oyuncusu, desteklerine ihtiyaç duyan kuruluşlar tarafından angaje ediliyor, yardımcı olmak, işe yaramak istiyor, çeşitli platformların yüzü oluyor. Benim politik görüşlerim o kadar politik değil esasında. Bana göre çare çocuklar. Bir sonraki neslin eğitimini, beslenmesini ve desteklenmesini sağlayabilirsek bence bu dünyanın gidişatını kesinlikle etkileyecek.

1 2 3
YORUMLARDİĞER RÖPORTAJLAR