Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Yaz’ın Öyküsü: Uyursak geçer belki
Sezon: 1 Bölüm: 11

YAZ

Beybisi ağladın, ağlattın. Geçen bölüm Ege’yle mutluluk oyunları oynarken bu bölüm ağlamaktan gözyaşın kalmadı resmen. Hastahanede Ferhat’ın ölüm haberiyle yüzleşmen, üstüne bir de Ekim’in yersiz suçlamaları… daha fazla dayanılamazdı zaten, bayılman en doğrusuydu. Ferhat’ı sevdiğini tahmin ediyordum ama bu kadarını tahmin etmiyordum galiba. Ama şimdi düşününce, tamam yıllarca birbirinize destek olmuşşunuz bazı hatalarınız yüzünden aranıza soğukluk girmiş olabilir ama sonuçta onca yıl var ortada. Şimdi doğruyu söylemek gerekirse okeyy okeyy Ferhat ilk aşkın, canın, dostun ama bu kadar üzülüp yıkılmanın altındaki tek neden bu değil diye düşünüyorum. Başka ne olabilir mi diyorsun? Vicdan beybisi vicdan. Suçluluk hissi. Benim yüzümden diye yedin bitirdin kendini.

Yaralarını çengelli iğneyle tuttur kalbine kızım.

Rüyalarında Ferhat’la vedalaşmaya çabalaman, ölümünü bile oyun sanman ahhh be beybisi… Caner’le acınızı paylaşman güzel bir hareketti. Acılar paylaşıldıkça azalıyor galiba. Uçurumun kenarında Ferhat’la vedalaşmak istemeni anlayabiliyorum. Çok sevdiğin birisine veda edemeden, ona son kez sarılamadan kaybetmek çok acı olmalı. Senin de içgüdüsel olarak Ferhat’la vedalaşmak istemen çok doğaldı zaten. Tüm bu olayların içinde sevindiğim tek şey, yanında seni senden çok düşünen ve seven insanlar var.

Vallahi ben yıldızlardan anlamam ama şu büyük ayı galiba.

Ege de onlardan birisi. Ege’nin gizli yerinde yıldızlara bakıp Ferhat’ı bulmaya çalıştınız ama bil ki Ferhat sizi birleştiren yıldız olacak. Ona sarıl ve yaralarını sarmasına izin ver. Hemen Ferhat’ı unut demiyorum, zaten yapamazsın böyle bir şeyi ama seni seven kişilere bir şans tanı. Gelelim bu bölüm en çok yanında olmasını isteyip de bir türlü yanında durduramadığın babana ve sana. Kız çocukları babalarına hayrandır derler ya sendeki de o hesap. Her ne kadar baban yeterince yanında olamasa da onu görür görmez en büyük desteği almışçasına yüzünde oluşan tebessüm bunun en büyük kanıtı. Mert’in gitmek zorunda kaldığı an da ona ‘’Çav bella!’’ demen aslında ‘’sana ihtiyacım var,’’ demenin başka bir söylemi. Bu bölüm çok ağladın, umarım vicdan muhasebeni bitirip seni sevenleri severek gülmeye başlarsın. Öptüm beybisi.

EGE

Başlarda Yaz’a olan sevgine pek inanmasam da şimdilerde görüyorum ki olur, olur. Ağabeyini şikayet ettin, nikah töreninden götürülürken bir de öylece izledin. Sana kocaman alkış, aferin bebek böyle devam et sen. Yahu hiç soruyor musun babana, bu kadar beni çok seviyorsan niye bu zamana kadar gelmedin diye. Ben seni ağabeyinden daha çok düşünen birisi olacağına ihtimal vermiyorum. Baban da hastahanedeydi, başında bekledin falan ama bölüm boyunca hiç ortalarda yoktu. Galiba bu konuyu erteledi senaristlerimiz. Evettt geriye dönersek ne diyorduk: Yaz. Yaz’ın en ihtiyacı olduğu zamanda yanında olman güzel hareketti. Onun için üzülmen, onun yüzünü güldürmeye çalışman kalbimi yumuşattı. Bir de atlamadan söylemeliyim ki Yaz’ın Ferhat’la vedalaşmasında aradan çekilmen, yerini bilmen doğru davranıştı. Bu bölüm senin açından bendeki tek sorun Tunç’a olan öfken. Konuşmak bile istemeyecek kadar öfken büyük. Yüzüne bile bakmıyorsun. Ama sen de anlayacaksın seni en çok abinin sevdiğini; o zaman gelene kadar büyük hatalar yapmazsın umarım.

1 2 3 4 5 6
Gülsem Gencel
14/09/2015 14:06
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR