Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Yaz’ın Öyküsü: Uyursak geçer belki
Sezon: 1 Bölüm: 11

EKİM

Ferhat öldü voltranı bozdum. Çünkü siz hanımefendiye (!) (kibarlığımdan hanımefendi diyorum) söyleyeceklerim az değil. Yahu kızım sen ne çeşit bir şeysin? Sen Yaz’a niye düşman oldun? Ferhat onu seviyor diye değil mi? Şimdi kalkmış intihar edebilecekmiş gibi uçurum kenarına gidip bir de üstüne Ferhat’ı çağırıp çocuğu aşağıya atıyorsun. Gözümde hiç değerin yok. Sen düşseydin gram üzülmeyebilirdim o kadar yani.

Ama neden böyle oldu onu da söyleyeyim sana, Caner’i kullanıp onu yarı yolda bırakman, Yaz’a karşı bitmek bilmeyen kıskançlığın ve öfken hadi bunları bir kenara bırakalım ama canımss sen, dostum, sevdiğim adam dediğin kişiyi sırf kıskançlık uğruna nasıl uçurumdan itiverirsin? Bir de tüm bunların üstüne kalkıp Yaz’ı suçlayabiliyorsun. Yok, yok sen şimdi böyleysen seni Aladağ olduğunda düşünmek bile istemiyorum. Ben aslında sana daha çok laf söylerim ama sinirlerimi zıplatmak istemiyorum ve sana bir şey demiyorum. Git şu kıskançlığını atabiliyorsan at öyle gel karşıma.

Ferhat giderken Mert-Caner-Tunç üçlüsüne vesile olmuş baksanıza.

CANER

Ahh masum yüzlüm. Bu bölüm bir tek sana kıyamadım. Sevdiğin kız gözlerini kör edip seni en olmayacak yerinden vurdu ama oraya girmek istemiyorum. Ferhat’ın ölümüyle en çok seni mahvetti. Her baktığın yerde onun hatırası, onun eşyaları…Ferhat senin için çok değerli ki zaten bunu Ekim’den şüphelenmeye başlamandan anlayabiliyoruz.

Ferhat’a veda.

Ekim seni yurtta güvenliğin arasında sıkışmışken bırakıp giderken, hırsızlıkla suçladığın can dostun gelip seni kurtarmışken Ekim’den şüphelenmen şaşılacak bir durum değildi. Ferhat’ın ölümünü araştırmaya başlayıp şüphelerinden Yaz’a bahsetmen aslında senin desteğe, yanında birilerinin olmasına ihtiyacının olduğunu gösteriyor. Yaz inanmadı ama neyse. Bu işi çözsen çözsen ya sen ya da yeni ağabey Mert çözer. Eğer sen çözersen sakın ola ki Ferhat’ı ezip Ekim’i koruma! Sen yapmazsın zaten ama yine de ben uyarayım.

VE FERHAT

Böyle gitmeseydin be kalbi kırık çocuk…papatyalar solmasaydı☹

Son olarak seni yazıyorum. Sana çok kızıyordum ama içinde incinen o kadar çok yara varmış ki…Ahh be çocuk Ege ve Yaz’ı öpüşürken gördün, sonrasında dedin ki yeni bir sayfa açacağım. O sayfa böyle bir sayfa olmasaydı keşke. Ferhat’a can veren Tarık Ündüz’e teşekkürler. Ferhat’ı ne kadar benimsediysek artık, çok üzdün bizi.

Tüm ekibin yüreğine sağlık. Sonuna kadar okuyan herkese teşekkürler.

1 2 3 4 5 6
Gülsem Gencel
14/09/2015 14:06
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR