Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Yaşamak istemediğin hayata kırmızı kartını çıkart!
Sezon: 1 Bölüm: 5

Ahh nasıl bir vicdan .. oğlunun öldürdüğü çocuğun abisine bakmak...

PERİHAN

Gelelim dizinin baş kraliçesine. Yahu al oğlunu vur annesine. Oğlunun kime çektiğini tartışmaya gerek var mı sizce? Oğlu ne kadar sınır tanımazsa annesi de ondan geri kalır gibi değil. Elinde gücü ve parası olsa bile bu sınır tanımazlığı onun yolunda en büyük engeli olacak. Tamam kraliçem seni de anlıyorum. Hayatımdaki tek varlığım oğlum diye ortalarda geziniyorsun ne yaparsam oğlum için diyorsun ama oğlunun çarpıp kaçtığı ve ölen çocuğun annesine gidip de ‘oğlum benim her şeyim’ dersen benden kocaman bir sıfırı alırsın. Yahu kadın öyle söylenir mi hiç? Yüreği yaralı bir annenin karşısına suçlu olarak geçip susacağın yerde daha konuşuyorsun. Yok arkadaş, al oğlunu koy annesinin yanına. Ya Fırat’ın karşısına geçip ‘ihtiyacın olursa bana söyle’ safsatalarına ne diyeyim. Artık yüzsüzlükte nirvana yaptın. Perihan karakteri temel domino taşı gibi gözüküyor. Elindeki gücü sayesinde tüm taşları isteği şeklinde yerinden oynatabilir. Ancak oğlum diye ortalarda gezinirken kalbi yaralı diğer anneye acı çektirmen cıkss olmadı bebek. Bir de ele avuca sığmaz kızımız Rüya ile birlikte öğrendiğimiz bir gerçek var ki evlerden uzak. Demek Onur sadece senin oğlun. Bakın bu hikayeyi de çok merak ediyorum. İlerleyen bölümleri heyecanla bekliyorum.

İNCİ

P’iremses. Ahh ahh sana ne desem, ne yapsam az. Deli dolu edebiyat öğretmeni İnci Hoca. Yaptığın projeye sahip çıkmanı anlayabiliyorum ama sen Perihan ve oğlunun üstüne ateş püskürdükçe diğer çocukların bundan en büyük zararı alıyor. Biraz bir sakinleş düşünerek oyna hamleni. Perihan gibi onursuz savaşlarda gücünü sakınmayacak kişiler seni de öğrencilerini de ezebilir. Bu arada seni de bir aşk üçgeni bekliyor benden söylemesi. Burak Hoca şimdiden tarafını belli eden hareketler yapmaya başladı bile. Ancak p’iremsesim kendini Yeliz’in hışmından koru lütfen. O da ablasına çektiyse vay bizim halimize. Kendine dikkat et öptüm seni de.

GÜLER

Yüreğinde kor ateş parçası taşıyan anne. Evladını kaybetmiş bir annenin korkacak bir şeyi yoktur. Buna senin o yanan gözlerinden hayli tanık olduk. Bir evladın gitti ciğerin yandı, diğeri sende kalsın istiyorsun; hakkındır doğru. Ama içindeki bu ateş seni yakıp kül etmeden daha ne kadar bu gerçekle durabilirsin orasını bilmiyorum. Güler karakteri içimizi cızlatan karakterlerden. Fırat gibi annesi de gözlerimin dolmasına sebep oluyor. Yahu yeter, anne oğul kaderden göndereceksiniz beni. Perihan ve Güler’in oğulları için karşı karşıya geldikleri sahne çok güzeldi. İki annenin neler yapacağının sözünü aldık gibi aslında. Perihan bu savaşta suçlu taraf olsa bile geri çekilmez ama Güler de bir oğlunu daha ateşe atacak gibi durmuyor.

1 2 3
Gülsem Gencel
01/12/2016 16:58
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR