Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Hass**tir
Sezon: 5 Bölüm: 8

Arya’nın video klip gibi çekilmiş sahneleri ise yeni evine, yeni koşullara hatta yeni bir kişiliğe ne kadar uyum sağlayabildiğinin göstergesi. Siyahtan ve beyazdan oluşan Siyah ve Beyaz’ın Evi’nden çıkıp şu ana kadar en güzel dizayn edilmiş yerlerden biri olan Braavos’u görebilmemiz yine bu sezon başımıza gelen en iyi şeylerden. Arya’nın dünya tatlısı saçlarından mı, ay parçası suratından mı yoksa renklerin canlılığından mı bilinmez sezonun en iyi Arya sahnesine de şahit oluyoruz.

İnsanların hayatta gördüğü diplerin farklı seviyeleri var. Örneğin Türk pop müziğinden ele alırsak bir Sertab Erener’in Sezen Aksu sonrası yaşadığı düşüş, onun altında Hadise’nin Türkiye’ye gelmesinden sonra yaşadığı düşüş onun da altında Ebru Gündeş’in evlendikten sonra gördüğü dip var. Bu diplerinde dibinde Cersei’nin şu andaki hali. Amcasıyla küs, kraliçesiyle sevişemeyen ergen oğlu küs, kendisine âşık edip sonra postayı koyduğu kardeşi küs, tüm dünya küs. Bu tür durumlarda hayatı boyunca sığındığı iki şey var: Ailesinin ismi ve kardeşi Jaime. İkisi de burada geçersiz akçe. Cersei’nin büyün zenginliğini soyduğumuzda geriye beton zeminden su içmek zorunda kalan günahkâr bir eski kraliçe kalıyor. Yanınızda yer alan tek insan kovulmuş üstat garip isimli Qyburn’se hayatınızı sorgulama zamanı gelmiştir. Cersei’nin bahsi geçen suçlardan nispeten hafif olanları kabul etmesi en mantıklısı onun adına.

Ve sonunda Sansa’yı siyah elbisesi ve elbisesinden siyah suratıyla görüyoruz. Reek’in Theon’dan bahsederken üçüncü şahsa dönmesindeki tuhaflık Sansa’nın sonunda tepki gösterebilmesiyle diniyor biraz. Sansa evinde ama asla yuvasında değil. O yuvadan kalan son şeye, son tanıdık yüze, son anılara yani Theon’a tutunmaya çalışıyor ama Winterfell’le birlikte Theon da çökmüş, kırılmış ve eski görkeminden çok uzak. Ama yine de her şeye rağmen köklerine tutunmayı ufacık da olsa bir kefarete tutunmayı başarıyor Theon, Sansa’ya yıllar hem de çok uzun yıllar sonra iyi bir haber veriyor, o mumdan çok daha değerli bir umut ışığı yakıyor; kardeşlerinin yaşadığını söylüyor.

1 2 3 4 5
Aras Bayram
02/06/2015 03:54
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR