Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Doğru senin gönlünde, başkasının dilinde değil
Sezon: 2 Bölüm: 40

Minnak notlar:

*Ohhh şurama da intikam burama da bedel. Kim için mi diyorum? Aşk olsun Poyraz Karayel’ci, soruyor musun? Tabii ki Begüm. Kendini dövdürttüğü adam hortladı, yapıştı ya yakasına, onu diyorum. Gerçi sen deli, ben zırdeli oldu onların hikayesi biraz, gitti Ayşegül’ü döveceksin dedi, adam da kabul etti ya neyse. Bölüm sonunda da yakaladı adam dünyanın en tatlı Ayşegül’ünü. Ben dövmeyecek gibi hissettim ama bakalım göreceğiz.

*Bu Şevket Amir’imin suyu fokurdamaya başladı nezdimde. Kim öldürecekse şunu bir an önce öldürsün, hatta eli değmişken bir de İhsan mıdır nedir onu da öldürsün. Ne İhsan bir Zafer, ne Şevket bir Mümtaz zira.

*Baba’dan inciler defterimizi açıp, not edelim lütfen: “Doğru senin gönlünde, başkasının dilinde değil.” Yazınız ve unutmayınız efendim. Unutturmayınız da.

*Taşkafa için dönülmez akşamın ufkundayız. “Kocanızı öldürdüm,” dese, Ümran Hanım’ın tepkisi ne olur bilinmez. Demese, adam kalbini yiyip bitirdi. Bir atasözümüz var bunun için de, yazmıyım ben buraya, bilahare özel olarak ş’aaparız onu. Dayanamayacak söyleyecek gibi de, dur bakalım ne zaman?

*Trafiğin bir numaralı cümlesi bendeki: “Çarpıcam şimdi, adam yerine koyacaklar, başım belaya girecek.” Cümlenin özelliği şu: Noktasını koyduğun anda, dayanılmaz bir hafiflik yaşıyorsun, laf soktun ya aklın sıra. Ayşegül Poyraz için diyor, o sebepten ona bir şey olmaz da, benim iş yaş. Bir gün psikopatın birine bir denk geleceğim, allah ne verdiyse girişecek, o olacak, bir numaralı cümlem ondan sonra.

*“Nedir benim bu Karayel’lerden çektiğim!” gönderiğinizden öperim.

Efendim 40’landık. Kelimenin sözlük anlamı şu: Uzun uzun yıkanmak, temizlenmek, mis olmak. Dizideki anlamı, Adil Topal’ın ortaya çıkması. Buradan sebeple, gerçek Adil’i 40’a yapıştırmak, düşünüldü mü, tamamen tesadüf mü bilemem lakin, cuk olmuş. Mis olduk, şimdi beraber kirleneceğiz. Adil’e giden o uzun koridorlar, diyor ki: Bekleyin, bu zamana kadar gördüğünüz fragman, asıl ortalık bundan sonra karışıp, alev alacak. Bekliyoruz azizim, sevgiyle, saygıyla ve merakla bekliyoruz. Güzel günler diye bitirmek çok isterdim ancak, güzelleşecek bir günümüz maalesef kalmadı, boş laf yapmayalım bu yüzden. Karanlığın aydınlığa kavuştuğu, aydınlığın en parlak olduğu günlerde de buluşmak dileğiyle, diyelim.

1 2 3 4
Buse Savaş
14/01/2016 17:36
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR