Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Doğru senin gönlünde, başkasının dilinde değil
Sezon: 2 Bölüm: 40

Sabiha’nın Halil’e dediği gibi, çoook eskiden rastlaşacaktık.

Türkan Şoray-İzzet Günay. Vesikalı Yarim’68.  “Sevgi de yetmiyor. Çok eskiden rastlaşacaktık.” Bir minnoş hatırlattı bana geçenlerde, bambaşka bir şeyin muhabbettindeydik. “Cemcir ‘Beyaz peynir üzerine 45 dakika konuşabilirim.’ demişti,” diye. Bu “Çok eskiden rastlaşacaktık,” cümlesi üzerine gün boyu konuşurum biliyor musunuz? Anlatmaya kalkışıp sıkmayacağım sizi ama bilin ki dünya üzerinde ki en iyi beş replik arasındadır o cümle bende. Bugün sayfalarca yazının anlatamadığını anlatır o üç kelime, 24 tanecik harfiyle. Dafne’ye üzülüyorum, saygı duyuyorum. Cesaretine, acısındaki naifliğe ancak sevgiler koyabilirim. Yolların açık olsun Dafne’ciğim.

 

Bayağıdır ödül vermiyorum ben, onu farkettim. Poyraz Karayel Özetliyorum Özel Ödülüm goes to… Kocasını affettiği, Taşkafa’yı genetik mühendisliğinden koparıp(!) katil ettiği için hala kızgın olsam da, tintintinimini Ümran Hanım’cığıma. Daha da gaz vermek gibi olmazsa, yılın en büyük hoooop-gümmm’ü ödülü. Tintintinimini dedik, kadının içinden 3’ü bir arada powerpuff girls çıktı yeminle. Müstahak o Songül’e bunlar hep müstahak, yürü be Ümran Hanım, entrika karıştırmayıp, zekanla savaştığın her an destekteyiz.

SefSe’ciğim, var yaaaa, Allahımaaa tatlısınız. Yanlış anlaşılmasın kalbimin sahibi ZülMel’dir, ikidir pabucu dama fırlatma yapıyorum farkındayım ama hak ediyor şimdi Sefer’le Sema da. Kusura bakılmayacak artık. Düğün yemeği diye toplanılan masa bildiğin ateş hattıydı. Taşkafa-Ümran Hanım elentiriği mi dersiniz, efendime söyliyim Sado-Songül kıskançlığı mı, Ayşegül-Poyraz sevgi-nefret bulamacı mı, ne derseniz deyin, bildiğin Call of Duty-Bahri Ev. O ateş hattının ortasında kalktı Sefer’ciğim, konuşma yapsın diye, ne Poyraz’ı kaldı gelmedik ne Despina’sı ne Çiğdem’i. Yemişim konuşmasını diye basıp gittikleri sahnelerdeki güzelliklerinde bırakıp onları, o sabah hatırlamama olaylarına filan hiiiiç girmeden bir ufak yalvaracağım. İzleyici gururum şu yanda dursun. ‘Bir Mucize Olsun’ n’olur olmasın Sema’ya bir şey. Minikten geldi Ayşegül’den ‘Alzheimer’la yaşanır,’ filan diye, lütfen orayı büyütelim, saklayalım, lütfen.

1 2 3 4
Buse Savaş
14/01/2016 17:36
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR