Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
"Bir"...
Sezon: 1 Bölüm: 49

 

"Dolmalar bir kızın gururudur." Çok gerilere götürdü bu cümle beni. Çocukken hangimizin annesi söylemedi böyle şeyler? Şimdiki gençlerde pek yok, ama bizim zamanımızda vardı be! Bir de şu "Bir gün sen de anne olduğunda anlayacaksın" :)) Ben bu diziyi çok "bizden" olduğu için bize unuttuğumuz bazı şeyleri yeniden hatırlattığı için çok seviyorum. 

Ömer o kadar mükemmel bir erkek ki Defne "hayatındaki en utanç verici an ne?" diye sorduğunda cevap veremedi yahu. Çünkü yok! Çünkü o Ömer İplikçi! Utanç verici bir şey yapar mı hiç! Nihan boşuna söylemiyor "insan kırar, ama Ömer kırmaz. Demek ki Ömer insan değil." Değil valla ya! Adam Bay Mükemmel. Mükemmel tasarımcı, mükemmel yemek yapıyor, mükemmel sevgili... Bundan bir tane de biz sipariş edebiliyor muyuz? 

Şu bölüm Defne ile Ömer için ne kadar mutlu olduysam; İso için de bir o kadar üzüldüm.  Kalbi “Kötü adam da değil ki nefret edeyim,” diyecek kadar büyük bir adam o. Sevdiği kadına başkasının edeceği evlenme teklifi için ayakkabı yapmak... Hayal bile edemiyorum. Ayakkabıyı bitireceğini de hiç düşünmemiştim açıkçası, ama bitirdi. Kendi de bitti mi? Bitti! İso, senin  arızalı kankan Defociğin hep ne der biliyor musun? "Belki de en güzel şeyler her şey bitti dediğimiz anda başlar." Sen şimdi kendini görüp görebileceğin en dipte sanıyorsun, ama ben inanıyorum şimdi buz gibi olan o kalbin yeniden ısınacak. Yeniden âşık olacaksın... Yeniden yaşadığını hissedeceksin. Senin kalbin de inşallah çok yakında diğer yarısını bulacak! Sevgili Kerem Fırtına büyük oyuncusun. İso'nun acısını bize öyle bir geçirdin ki önünde saygıyla eğiliyorum.

Ya Sude Hanım, çok başarılı olabilirsin, harikalar yaratabilirsin, ama etrafında paylaşacak kimsen yoksa ne yapayım ben o başarıyı. Ne oldu şimdi? Dergin çok sattı, Feryal'i de geçtin! Ne oldu başın göğe erdi mi? Etrafındaki herkesi kariyerin uğruna yıktın geçtin. Hep diyorum ya hayat tercihlerden ibarettir. Sen de tercihini yaptın ve şimdi sonuçlarına katlanacaksın. Yaşayacaksın!

İso'ya üzülüyorum, ama Yasemin'le Sinan da çok şeker bir çift oldular yahu. Bu ne yaman çelişkidir Allah'ım:( Sinan o kadar evlenme teklifi prodüksiyonu düşündü, ama işte bazı şeyler kurgu ile olmaz. Aynen Koray'ın söylediği gibi içinden geldiği gibi olmalı. Öyle de oldu. İlk adımı Yasemin attı, ama Sinan da çok güzel tamamladı. O ne güzel bir evlenme teklifiydi öyle. "Ortalığı filan dağıtırsam senin kızmanı istiyorum." Hayatını paylaşmak istediğini daha ne kadar güzel anlatabilirsin ki? Onların kalbi de diğer yarılarını buldu mu? Buldu! Kalp bu! Bulmak isterse bulur!

1 2 3 4
Seyda Yalvaç
05/06/2016 01:50
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR