Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
RÖPORTAJ
Ece Yörenç: “Kıvanç’a dünya ahiret aşığım :)))”

Kıvanç Tatlıtuğ'un Behlül'den Kuzey'e; Kuzey'den de Kurt Seyit'e geçişini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kıvanç Tatlıtuğ çok özel bir fizik, çok özel bir yetenek. Üstelik dediğim gibi çok çalışkan.. Farklı karakterleri canlandırmaya da istekli.. ve bu konuda da çok başarılı. Aşk-ı Memnu’nun ardından Ezel’de yarattığı “8” karakteri de müthişti. Tek bir tipin adamı değil, bundan sonra oynayacağı yeni karakteri heyecanla bekliyorum.  Ben onunla çalışmaktan çok mutluyum, gururluyum..

Aşk-ı Memnu'nun ilk versiyonunu izlediniz mi? İkisini nereden ayırmamız lazım?

Tabii izledim.. Hem ilk yayınlandığı yıl TRT televizyonunda izledim. Hem de daha sonra kitabı tekrar tekrar okurken, eski kayıttan diziyi izledim.

Teknik olarak çok büyük fark var haliyle. Bir de o kitaba bire bir bağlı kalınarak yapılmış bir diziydi. Bizimki günümüz şartlarına ve karakterlerine uyarlamaydı ve yan hikayelerle beslenmişti; ayrıca her bölüm 75-80 dakika civarındaydı.

Ama en güzeli, bizim versiyon yayınlandıktan sonra, ilk dizinin yazarı ve yönetmeni Halit Refiğ’in söylediği güzel sözlerdi. Tebrik etti, alkışladı. Bu da bizi çok gururlandırdı.

O zamanlar birkaç diziyi aynı anda yazıyordunuz. Çalışma temposunun yoğunluğu nasıldı?

2006’dan itibaren ilk kez bu yıl (o da Kurt Seyit ve Şura bittikten sonra) tek dizi yazıyorum..

Bir haftada üç diziyi iki kişi yazıyorduk.. Bir gün tretman, ertesi gün senaryo bitirip teslim ediyorduk ve pazar günleri de dinleniyorduk. Müthiş bir tempoydu. Kimse iki kişi olduğumuza inanmıyordu. Çok duyuyordum etraftan “Onların büyük bir ekibi var söylemiyorlar,” diye☺ Ama gerçekten iki kişiydik.

Şimdi de haftada iki bölüm yazmaya çalışıyorum, her ay kendime bir on gün tatil yapma imkanı yaratıyorum. Yorgunluklar durunca hissediliyor çünkü..

1 2 3 4 5
YORUMLARDİĞER RÖPORTAJLAR