Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Bebeğe Baba Bulundu!

Biraz da kadro ve yeni dizi haberlerinden bahsedelim:

- The Tomorrow People’daki John rolüyle tanınan ve oynayacağı Members Only dizisi başlamadan iptal olunca boşa çıkan Luke Mitchell, ‘inhuman’ (insan dışı/gaddar-zalim) olarak Agents of SHIELD’e katıldı.

- Jennifer Hudson ve Rita Ora, son dönemin en hit dizisi Empire’da konuk oyuncu olacaklar. Ayrıca Empire, şahane reytingine ek olarak beşinci bölümde de seyirci sayısını artırarak bir rekor daha kırmış oldu.

- Bildiğimiz Kylie Minogue, ABC Family’nin Young & Hungry dizisinin ikinci sezonuna konuk olacakmış.

- İlk bölümünde oynadıktan sonra New Girl’den ayrılan, üçüncü sezon içinde geri dönen Damon Wayans Jr. dördüncü sezon finalinde yine ayrılıyor.

- Castle’da izlediğimiz Nathan Fillion, ‘kendisi’ olarak The Big Bang Theory’ye konuk olacak.

- Milo Ventimiglia (Heroes), seri katil rolünde birkaç bölümlüğüne Gotham’a katıldı. ABC’nin başlayacak dizilerinden The Whispers’da da birkaç bölüm oynayacağından yazın yayınlanacak Heroes: Reborn’da olma ihtimali pek yok gibi.

- Ryan Murphy’nin ilk sezonunda O.J. Simpson davasını işleyeceği dizisi American Crime Story’de O.J.’in avukatlarından Johnnie Cochran’ı Courtney Vance canlandıracakmış. Diğer avukatlarını da John Travolta ve David Schwimmer’ın (Friends) canlandıracağı açıklanmıştı. Adam ordu tuttuğu için daha da çıkabilir.

- Orange is the New Black’in Sophia’sı Laverne Cox, Tamra’nın kuzeni olarak The Mindy Project’e konuk olacak. Ayrıca Kim Kardashian’ın annesi Kris Jenner da diziye konuk olacakmış.

- Naya Rivera (Glee), Lifetime dizisi Devious Maids’in yeni sezonuna katılmış. Ne güzel.

- Desperate Housewives’ın Bree’si Marcia Cross ondan beridir bir dizide başrol olmadı ama Law & Order: SVUya bir bölümlük konuk olacak.

- Netflix, 70’lerde geçecek ve Baz Luhrmann’ın yapımcılığını yapıp birkaç bölüm yöneteceği bir müzikal drama için onay verdi. Sezonu 13 bölüm. Ayrıca Nintendo oyunu The Legend of Zelda da Netflix’e dizi oluyor.

- Carlton Cuse’un (Lost, Bates Motel) arkasında olduğu, başrolünde Josh Holloway’i bulunduran ve uzaylı istilasını işleyecek USA Network dizisi Colony, 10 bölümlük siparişi aldı, yayınlanacak.

- Stephen King ve David Kelly, yazarın Mr. Mercedes kitabını TV’ye uyarlamak için iş birliği içine girmişler.

- Daha önce James Wolk’un (The Crazy Ones) katıldığı açıklanan CBS’in yazın yayına girecek dizisi Zooya Kristen Connoly (House of Cards) ve Billy Burke (Revolution) de katılmış. Dünya genelinde insanlara karşı şiddetli hayvan saldırılarının başladığı ve buna çözüm aranan bir dizi olacak. Biyolog olacak Wolk’a Connoly gazateci, Burke ise veteriner bir karakterle eşlik edecek.

En İyi Mini Dizi/TV Filmi dalında Emmy alan, Mark Ruffola’ya SAG, Matt Bomer’a Altın Küre kazandıran, yapımcılarından birisinin Brad Pitt olduğu ve kadrosunu az üstte gördüğümüz The Normal Heart’ı yayınlayan Moviemax Premier kanalına RTÜK, toplumun utanma duygularını örseleyen ve genel ahlak sınırını zorlayan hususlardan dolayı 13.600 TL para cezası vermiş. Üstelik gece 01:00’den sonra +18 ile yayına girmesine rağmen…

(Film eşcinsellik ve AIDS hakkında. Filmde ‘toplumsal yaşam alanı içinde kabul görmesi zor olan gay erkeklerin yaşadığı aşk ve cinsel yaşamlarından kesintiler ekrana taşındığı için’ bu kadar alınmış.)

Not 1: Yazıklar olsun.

Not 2: Laf aramızda ve bundan hoşlandığımı aslında pek inkar edemem, filmin altyazısının yarısını ben çevirdim. Biraz da ondan bozuldum sanırım.

Orange is the New Black’in Big Boo’su Lea DeLaria, kız arkadaşı Chelsea Fairless ile nişanlanmış.

Ekranella yazarlarından Binnaz Saktanber, benim de bir ara Salı yazılarından birinde değindiğim Bill Cosby skandalı/rezaleti üzerine Birikim Dergisi’ne bir yazı yazmış ve durumu güzel bir şekilde özetlemiş.

Bu haftalık da böyle oldu efendim, haftaya görüşmek üzere.

1 2 3
/ Aytaç Kara
10/02/2015 08:28
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI