Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Barış Arduç röportajının perde arkası

Kiralık Aşkın yıldızı Barış Arduç bu ay Vogue Men’in kapağı oldu. Dergi için bu röportajı yazarımız Yiğit Karaahmet yaptı. Yiğit bize Barış Arduç’la geçirdiği o günün perde arkasını yazdı. Vogue için fotoğrafları çeken Cihan Öncü, çekimin moda editörü ise Ece Öğütoğulları.

-Barış Arduç henüz Kiralık Aşk’ta oynamaya başlamamış ve henüz bu kadar aşırı ünlenmemişken bundan bir yıl önce yine Vogue için ‘yeni erkek starlar’ temalı bir çekimde tanışmıştım. O çekimin ardından ikinci kere buluştuğumuz için röportajı daha çok bu bir yıllık sürede hayatındaki değişime kendisinin nasıl baktığı üzerine kurmaya karar verdim.

-Bu da bir yıllık süre boyunca hakkında çıkan yazıları okumak demekti. Ama ne ilginç ki ekranların yeni starı hakkında bu bir yıllık sürede çok da haber yok. Barış Arduç daha çok magazinsel ve pop haberlere konu olmuş bu zaman diliminde.

-Çekimi fotoğraf ve moda bölümüyle beraber yaklaşık 15 kişilik bir ekip yaptı.

-Çekim, Büyükada Splendid Palas’ta gerçekleştirildi. Genelde otel çekimleri bir odada gerçekleştirilir ama Barış Arduç için bir kat tutulmuştu. Üstelik Splendid Palas’ın o zamana kadar hiç görmediğim ve varlığından bile haberdar olmadığım bir katında... Otelin en üst katı tek bir süitten oluşuyormuş.

-Sadece oda değil en üst kattaki tavan arasında da bir kaç kare çekildi. Mesela aynalı fotoğraf neredeyse yıllar sonra tekrar keşfedilmiş gibi duran bir odada çekildi. Toz ve eski eşya kokusu bende çılgın bir alerjiye yol açtığı için ben bu kareler çekilirken ben orada değildim. Ferah süitte oturup, kahve ve çikolata tüketmeyi tercih ettim.

-Ekip, sabah hep beraber deniz taksiyle Büyükada’ya gelecekti. Her zamanki Vogue dakikliğiyle bir gün önceden gelen programda bana takside yer olmadığını öğrendim. Biraz bozuldum açıkçası ama olay çıkarmadım. Bir gece önceden Burgazada’ya gidip bir arkadaşımda kaldım ve sabah ilk vapurla Büyükada’ya geçtim. Ve İstanbul ekibi elbette geç kaldığı için tarihte ilk kez herkesten önce bir çekime gitmeyi başardım.

1 2 3
Yiğit Karaahmet
06/06/2016 13:19
YORUMLAR
DİĞER HABERLER