Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Trajedi Sirki
Sezon: 1 Bölüm: 21

Henüz Sema’nın hayatta olduğu bilinmezken Sefer, Poyraz’ı az kalsın öldürecekti.

Dile dökülemeyen aşk, insanı garip gösteriyor. Seyircisine de kendini garip hissettiriyor. Sema und Sefer olamayışları, olamamak değil de henüz itiraf edilememiş halleri, daha ne zamana kadar devam edecek? “Biz ne zaman biz olduk?” dedi ya Sema, ah! Neyi nasıl söylemek gerekir bilemedim. Ama neyse, konuyu değiştireceğim.

Bundan sonra Sefer’in sert hallerine de şahit olacağız galiba.

İstenildiğinde Sefer’in nasıl güçlü bir konuşturucu olabileceğini gördük mesela. Zafer’in avukatını şakır şakır bülbül gibi öttürdü demek isterdim ama adamın sesi maalesef o kadar duru değil.

Zafer’i artık alt etmenin zamanı geldi. Onu kaldırıp bir köşeye atmak o kadar kolay olmayacak ama en azından kendini rahatlatacak düzeyde hasar vermeyi hedefliyor Bahri. Sefer’in Zafer’in avukatını öldürmesi de acayipti. Ona da bir kulp buldum ama söylemek abesle iştigal olacak. O yüzden tam burada sormak istediğim bir soru dönüyor zihnimde deyip soruları sıralayacağım: Bahri, Sema’nın suçsuz olduğunu anladıktan sonra onun kızı olduğunu vurgulayıp durdu ya, öldürmeyi düşündüğü anda kızı olduğunu düşünerek ona inanmayı nasıl başaramadı? Gözü dönmek böyle bir şey mi? Bahri böyle absürt kararlar vermeyi nereden öğrendi? Poyraz harbiden Ayşegül’ü düşündüğü için mi Bahri’yi verdiği yanlış kararın bedelinden kurtardı?

Soruların ardından Ayşegül und Poyraz aşkı, güven tazeledikçe tazeliyor diyecektim ki Ayşegül’ün, Poyraz’ın SAHTE polis görevlendirme kâğıdıyla ilgili Begüm’ün yazdığı başka bir kâğıdı görmesi işleri rayından bir kez daha çıkardı. Poyraz’ın bir şeyleri itiraf etme, bir şeylerden kurtulma zamanı gelmedi mi artık? Bence geldi, geçti, daha da geçmesine fırsat vermeden bitirilmeli. Kesinlikle.

Begüm, Poyraz’ın evinde Oğuz Atay’ın kitabının arasında bulduğu belgeyi delil olarak kullanabileceği hain planlar peşinde dolaşırken sonuç tabii ki hüsran olacak bence. O belgeyle ne kadar uğraşırsa uğraşsın sonuçta başarısız olacak. Hatta oyundan diskalifiye olacak. Böyle içmeye devam ederse beni kendine hayran bırakacak ama aslında yanlış yolda koşmuş olacak. Begüm, harbiden, kalbimi on ikiden vuracak. Afiyet olsun beybi!

1 2 3 4
Oğuzcan Çağan
28/05/2015 10:36
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR