Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Tavşanlar da kükrer
Sezon: 2 Bölüm: 63

Pamir'in hayatında tahminen hiç bebek bezi değiştirilirken görmemiş olması tamam da hiç poşet görmemiş gibi davranması tam şapşallık. Canım sen sanki hiç bebek olmadın. Dahası aklının başında olmadığını bildiğimiz için bir şey söyleyemediğimiz Seda, minik İso'yu Pamir'e emanet ediyor. İletişim kurma şekline bayıldığımı söylemeden geçmeyeyim. Evet biraz sonra sana bebeklik nasıl gidiyor ne gibi problemler yaşıyor anlatacak bir bir dile gelip İso Bebek. İso yok Pamir de gitmiş falan deyince bir an Pamir İso'yu kaçırdı falan sandım. Nasıl kriminal düşünüyorsam artık.

Defne'nin telaşı Ömer'in sakinliği ve akla gelebilecek en saçma şey. Tabii ki Koray! Ya bayağı bayağı iyi olmuş İso Bebek’le Koriş. Acaba kaç kez birlikte ağladılar merak içindeyim. Çocuk ağlarken susturmak yerine onunla birlikte ağlamak zaten ancak Koriş'e yakışırdı. "N’olur benim olsun mu?" diyor. Oyuncak bebek mi bu? Bir de bağlanmış, kıyamam ya. Olur olur Koray'cım ismini Berke diye nüfustan değiştiririz gitmişken senin nüfusuna da geçiririz. N'olcak ki bir daha yaparlar.

Ömer'in Defne'ye sürekli ailesine söylemesi için ısrar edişi Defne'nin daha fazla çırpınmaması için hani kızılacaksa kendisine kızılsın diye olmalı. Bu duvar yazılarının sırrını da açıklıyorum: Ömer aslında çift kişilikliymiş ve o yazıları diğer Ömer yazıyormuş. Olamaz mı? Tamam çok uçtum olamaz.

"Ve tıpkı o eski, acıklı hikayelerdeki yalınayak, karlı yollara düşmüş, yetim bir çocuk gibi bu yürek..." Defne'nin tam da şu durumunu Nazım Hikmet Ran özetliyor bu sözleriyle. Deli gibi çırpınıyor yüreği; bir yerde sevdiği adam, diğer tarafta ailesi ve ortada kalan minicik bir kuş yüreği... Anneanne de sürekli damardan damardan giriyor. Hiçbir açık kapı bırakmıyor. Bu kadın Ömer fanıydı dolabına resmini yapıştıracak falan diye korkuyordum. Nereden nereye işte. Ömer de üstüne diklik yapıyor "Savaşacak gücün yok," diyor; kaç fırtınaya karşı dimdik durabilir "el kadar bir kadın"? Tam Ömer'e kızayım diyordum o da içimi deldi geçti "Haklısın geçmiyor bana, ailem falan da yok," derken. Haklı, gizli saklı yaşamak istemiyor. Affetmek affedilmek istiyor ve Defne haklı, gözünün önünde neler olacağını bile bile cesaret edemiyor işte.

1 2 3 4
L'Appel du vide
06/12/2016 12:15
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR