Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Tatil diye yazılır, ıssız ada diye okunur
Sezon: 2 Bölüm: 58

Ayfer, ben mideyi bozdum, n’aapcam?

Ateş yakma işi Şevket Reis ve Haydar’a düştü. Reis yardım almayı reddetti uzun süre. Ne zaman Haydar ağzını açsa susturdu O’nu. Sonunda dayanamadı Haydar, Şevket’in kırk saattir birbirine sürterek tutuşturmaya çalıştığı tahtaları çakmakla yakıverdi.

Bütün bu macera Zeynep’e yaramadı. İyi değildi kızcağız. Hamile zateni bir yandan aklı Selim’de, diğer yandan karnındaki kızında… Ama yine Fatih gönlünü yaptı Zeynep’in. Merak etme dedi, buradan kurtulacağız.

Ben ne zaman bir çözüm bulmadım?

Ertesi gün oldu. Zeynep’le Fatih belki birileri görür umudu ile topladıkları taşlardan ‘help’ yazıp yardım beklemeye başladılar.

Erkekler grubu ormanda bir çıkış yolu ararlarken öbeklenmiş taşlar gördüler. Önce korktular, anlam veremediler. Ama anlamak için en iyisi bodozlama dalmaktı konuya.

Sandık mı? Zengin mi olduk?

Öyle de yaptılar. Taşları tek tek kaldırınca altından tahta bir sandık çıktı. Mete atladı hemen hastalık bulaşabilir açmayalım diye. Ama belki de adadan çıkış biletleri bu sandıktı. Sonunda sandığı sahile götürüp büyüklere danışmaya karar verdiler.

Sandığı hep birlikte taşırlarken birden ormandan bir ses duyuldu. Bu sahne ile hep birlikte Lost Adası günlerimize gittik. Seslerden sonra bir de karartı görünce hepsi avazı çıktığı kadar bağırarak kaçmaya başladılar. Tabii sandık ormanın ortasında öylece kalakaldı.

1 2 3 4 5
Bilge Aktaş Baytak
08/06/2016 10:23
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR