Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Severek ayrılalım
Sezon: 1 Bölüm: 9

Zeka var da hep kötülüğe çalışıyor.

Evren adilikte boyut atladı.

Bunca plan, program, hinlik, kıvrak zeka olacak iş değill. Sahi sen nasıl battın kuzum? Hayır batmaktansa adam batırırsın sanki sen. Yine dalaveranın bin çeşidi… Gönenç’e gitmeler (utancımdan ekrana bakamıyorum ama Evren tam bi yüzsüz maşallah), bir de adamla alay etmeler… Gönenç’in deve kini varmış. Ne var, ne diye alay ediyorsun sen Gönenç’le? Hadsiz.

Yıldız’ı bu bölüm es geçesim var. Onca hadise, olay hala Evren’den medet umuyor. Yav Evren otelle ilgili herhangi bir sorunu çözer mi? Sen bu adama neden halen güveniyorsun? Sarsalasam da kendine gelsen artık bir zahmet.

Su ve Cengo safhasında ise pek olay yok, sadece bu ikisi dünyada yaşamıyorlar fikrimce. “Bavulunu hazırla, gidelim buralardan,” dedi genious Cengo Su’ya. Peki Su bu konuyu aileye nasıl izah edecek? Ben bildim, yalanla. Ama o yalan da muhtemelen çok pis patlayacak. Uzay patlatır belki bunu da, yok yok Kelebek patlatsın daha eğlenceli olur…Cengo can çıkar huy çıkmaz biz farkındayız da, Su neden anlamıyor, annesine çekmiş besbelli ya da para gözünü kör etmiş. Berklee’ye one way ticket’tan olsa gerek. İnsanoğlu cins işte. Para pul imkanlardan etkileniyor. O para pul, her kulakta ikişer küpe formunda duruyor Su’yun karşısında.

Bu sarılma sahnesi çok tuhaf değil miydi? Uzay boyunu mu eşitlemeye çalışıyor, n’apıyor?

Geldik Uzay’a… Uzay’a acımamız gerekmiyordur inşallah Sayın Senaristler. Hayır çünkü hiç içimden gelmiyor da… “Bu hayat annemi aldı benden, sonra babamı! Ne istiyorsam verecek…” Adam bayağı bayağı kakasıyla kavga eden cinsten. Hayatla dalaşıyor. Hayat şakaya gelmez Uzayı’m. Yan basarsın. Tutturmuş Alara da Alara. Al hayrını gör diyeceğim ama kızın gönlü yok ki. Gönenç gözüme girebilirdi belki ama takılarından gözüm kamaştı yine. Baba-oğul sarılma sahnesi bilhassa anlamsızdı. Çok kafam karıştı. Ne gerek vardı?

Evren yine hinliklerden hinlik beğenmece. Şimdi de Gönenç’le işbirliğinda sıra. Ama kanımca yakındır, kötüler de kaybeder elbet. Sonsuza dek kötülük kazanacak değil ya. Sonra muhtemelen Gönenç’i seveceğiz. Uzay bombaları patlatsın diye çok bekledik ama patlatmadan uykuya geçti sanırım. Belli ki patlatacak. Babacığım bu kötü adamlar beni kandırdı numarası yapacak ama artık Gönenç yemez diye umut ediyorum. Yemesin n’olur. O kadar da değil be!

Hem devekini hem de super fantastik kılıkları var bu Gönenç’in.

Devekini varmış Gönenç’te onu da öğrendik, iyi oldu. Evren’in bu sakinliği ve kendine güveni artık sinirimize dokunmaya başlamadı mı?  Çok tatsızsın Evren.

En şahanesini en sona sakladım. Ateş ve Aslı – yine bir arpa boyu yol katedemedik. İçimiz şişti. Alara’yla artık ayrılacaklar sonsuza dek besbelli… de hangi noktada Aslı taaruza geçer onu bilemedim. Aslı gibi kızlar köşelerinde oturup beklerler, şans onların yüzüne gülsün, sevdikleri adam onları sonunda görsün diye. İşin aslı, Aslı da bekleyecek besbelli. Ama yakındır, gelir o Ateş sana. Baksana Yiğit’i kıskandı bile. O ne lüzumsuz çıkıştı öyle. Tavuk döner sevilir mi hiç? Soruya bak! 

Münasebetsiz!

Tavuk döner? Anyone?

Ayrıca Ateş’in gördüğü rüya kılığında kabustan ben korktum. Acilen psikolog şart.

1 2 3
Melis Üçüncü
22/10/2016 13:04
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR