Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Poyraz ve Bazı Kepazelikler
Sezon: 1 Bölüm: 23

 

Poyraz delirdi mi dersiniz?

Poyraz bir anda Albay’ı yanında dolaştıran garip ruh halli birine dönüştü. Hadi, bunu önceden hissettirip Albay’ı diğer karakterlerden hiçbiriyle konuşturmasalardı, Albay’ı yalnızca Poyraz’ın gördüğü ve okuduğu bir Oğuz Atay romanından fırlamış sanrı malzemesi sayabilirdik. Bu nasıl oldu da bir anda oldu? Kaldı ki Poyraz’ın ara ara gidip gelen ruh hali, üzgünken sinsi sırıtmaları, sinsiyken hüzün basması yaşaması içimi sıktı. Ruh sağlığı bir anda bozulamaz büyük bir travma yoksa ortada, kaldı ki, benim gördüğüm öyle bir travma da yok. Yavaş yavaş gelişseydi olaylar daha iyi olurdu. Bohçadan saçılan uyduruk çeyizler gibi oldu bu durum. Sevmedim, sevemedim.

Tamam, şunu kabul edebiliriz, Poyraz söylediği yalanlar ve kurduğu oyunlar ve çevirdiği holihoplar(böyle mi yazılıyordu bu?) nedeniyle yavaş yavaş delirmeye başlamış, sanrılar görmeye alışmış, boşlukla konuşan birine dönüşmüş olabilir. Bunun için sık sık Albay’la konuşurken tek bir kamera hareketiyle boşlukla konuştuğunu HER KERESİNDE göstermek zorunda da değiller ama böyle olabilir. Poyraz delirmeye başlamış olabilir. Ama BİR ANDA olmaz. Olamaz, büyük travmasız. Böyle bir travma da Leftovers’ta görünür şekerim, ben bunu bilirim.

Poyraz’ın gidip ifade vermesi, Ayşegül’ü kurtarması romantik. Epey romantik. Fakat Poyraz’ın daha zekice bir planla bu işten hem Ayşegül’ü, hem kendini sıyırabileceğini düşünürdüm ben. Yoksa sıyırabilecek mi aslında? Bu kısım da kafamı karıştırdı. Poyraz’ın sevdiğim tek hareketi, Sadreddin’in kim olduğunu, nasıl biri olduğunu açıklaması oldu. İyi de oldu! Bu kadar.

Ayşegül, Oğuz’un ölümü üzerine paramparça bir hale savruldu. Kardeşinin acısı içinde taze dururken, bir de Oğuz- Ayşegül o Zafer’den intikam alacak, demedi demeyin. Poyraz’ı korumaya çalışması güzeldi, hem de babasından. Begüm karşısında çok da dik duramayışı kırdı geçirdi biraz beni. Zira kendisinin daha dik durmasını beklerdim. Babası karşısında da pek süklüm püklüm kaldı. Poyraz’ı korumak için yalvarıyor olabilir fakat o anda bile tıpkı bir leydi gibi olmalıydı. Olmamalı mıydı?

1 2 3 4 5 6
Oğuzcan Çağan
16/06/2015 00:23
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR