Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Günah Çıkarmamız Gereken Bir Mevzu Var
Sezon: 1 Bölüm: 31

*Meeeerhabalar merhabalar merhabalar! Siz ki okuyan gözlerinize, yorum yapan ve paylaşan parmaklarınıza zeval gelmesin. Siz ki Allah ne muradınız varsa versin, sevdiklerinize klajskljaf. Neyse zabıta gelmeden ben yorumlamama başlıyorum. Fakat öncelikle birkaç diss atmak isterim:

-Bu bölüm Barış Arduç hala hastaydı, dolayısıyla neden evden çıkmadı diyenlere artık akıl sır erdiremiyorum. Fakat sanki geçen hafta da bu senaryo giderdi be. Skype, telefon falan bir şekilde giderdi sanki.

-Ömer'in sahneleri çok az diye mi Defne de yoktu bilmiyorum ama bu bölüm her ne kadar izlemesi zevkli de olsa yan karakterler %78 (küsuratlı söyle şey olmasın) oranında boy gösterirken Defne karakterini adeta sadece ateş almaya gelip giderken gördük, içlendim.

-Mahalleyi temsilen bir Nihan'ı görebildik, onu da miniminnacıcık gördük zaten. Bütün ekip Sapanca'ya gitmiş, doğal bir durum. Ama benim gözüm Serdar'ı, Nihan'ı, Türkan teyzeyi, hatta Cedric 8 yaşında Esra'yı dahi aradı.

-Doğal olarak uzuuuuuuun uzun yorumlar yapamicim. Zira Eymen mi yazayım Sude mi? Su yakmıyor bunlar hep emek.

Fazla ciddiliğe gerek yok, goygoy iyidir goygoya devam:

Ne klipti be kardeşim.

*Hangimiz ara sıra kapşonu kafamıza takıp, şarjımızı fulleyip, sokak sokak gezip müzik dinlemiyoruz ki? Kafamızda bir sürü klipler, iyi ya da kötü senaryoları gözümüzde canlandırmayı hangimiz sevmiyoruz? Müzik hızlandığında yolda birini görüp selam verdiysek eğer, içten içe sinir olup şarkıyı baştan bile alırız. Defne de atmış kendini sokağa, Değmesin Ellerimiz şarkısıyla mükemmel bir klip çekmiş. Vay anam vay babam, öbüşmeli şeyli! Ömer bunu görse Defne'yi sarsıp "niye değmiyor ellerimiz, niye buluşmuyor gözler? Kulaklığı takıp ormanlı mormanlı sahneleri hatırlıyorsun, yan yana duruyoruz araya kartonpiyer koyuyorsun?" demez mi? Bir çeşit duyguların katilisin Defne.

*Ömercim sen akıllı da bir çocuktun? Azıcık balık ye kafan açılsın. Paşam öyle anaaağne aranıp "borç harç var mı?" diye sorulur mu? Ne diyecek Türkan teyze sana Allah aşkına? "Yaaaa yavrum bir doğalgaz var ama şimdi sana da öde denmez ki..." mi diyecek? Senin inanılmaz bir özgüvenle bulucam bulucam dediğinde son feci planın bumuydu tontonum?

Plan A: anaaağneye borç var mı diye sor, Plan B: askerlik şubesine git asker kaçağı mıymış diye sor, Plan C: "Defne Topal'ın derdi ne" enter. Çok iyi plan.

*Ömer'in çılgın deha, üstün başarı örneği Michaell Scofield tarzı planını öğrenen Defne panikledi. Böyle paniklemeyi yerim, bu kız panikleyince adeta koşup koşup sarılıp ağzına Atarax atasım geliyor. Şu ikilinin sahneleri Koray ve Neriman'ın ikili sahnelerine rakip. Her defasında kahkaha atıyorum. Bir yanda Defne the Future Girlfriend, bir yanda Nihan the Bestie.

Nihan desen zaten senden benden daha çok Ömer fanı. Defne panik olmuş, ya öğrenirse diye düşünürken o kendini övmelerden övmeye vuruyor. Kızın verdiği ilk tepki "yaaaaa bu çocuk çok tatlı yaaaaa<3". Adam çözmeye başlıyor diye endişeleneceğine zekasına övgüler yağdırıyor. Yakında Ömer'le selfie çekmeye falan çalışsa ne gülerim. Nihan Topal 755 yeni fotoğraf gönderdi. Albüm adı: Ömer İplikçi ve Ben (arkadaşız da). Elçin Sangu da özellikle bazı kişilerin yanında piremses çizgisinden tamamen kopuyor, aşşşşırı şeker birine dönüşüyor. "Gerizekalı onu mu dedim ben!" dediğinde haline tavrına koparken viskimi püskürttüm. Zengin olduğum için çay, kola falan püskürtecek halim yok, bizde hep ocakta bir viski demlenir, net.

Yengeler götürsün sizi, götürsün de biraz Nihan'ın soruları üzerinden gitsek be Defociiğm. Hulu'ya söylesen ne olacak ki? Ben Kiralık Aşk'ım desen basacak mı bağrına seni? "Oh gelinime bak beeee helal beeee ne de güzel yemiş benim oğlanı beeee 200 bini getir de ıslatalım beeee" mi diyecek? Yine de kıyamam, göktaşından bile daha kötüymüş Ömer'i kaybetmek. 40 kilo canı var, türlü türlü aforizması var. Bir bilse Ömer derdini de adam öyle kareli pijamalarla evin içinde yıpır yıpır yıpranıp o koltuktan öbürüne geçmese.  Sahi bütün bölüm Ömer evin içinde mobildi. Kıyamam otur baştan Friends izle.

Bu arada Nihan Defne'ye "var mı o kadar?" dediğinde aklımdan bir şey geçti, umarım onun da geçmiştir.

1 2 3 4
Pelin Arslan
01/02/2016 16:02
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR