Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Çok sevdiğimden…
Sezon: 1 Bölüm: 59

“Defne…”

58. bölüm sonundaki meydan okuyan Defne… 59. bölüm başında gözleriyle sevdiği adamla konuşan Defne… Ve sonrasında “Geç kaldım gitmem lazım,” diyen Defne… Bir karakter bu kadar mı dalgalı olur? “Kural 3, o haki gömleği en kısa zamanda bir daha giyeceksin,” diyen Defne’yi biz rüyamızda mı gördük? Bir anlık göründü ve kayboldu çünkü. Partiden ayrılırken sevdiği adam istemiyor diye Pamir’le dönmeyen Defne, nasıl birden Ömer’in telefonlarını açmayan Defne’ye döndü? Ömer’e gidip “Ben çok üzülüyorum. İkinize de hak veriyorum, ama arada kalıyorum,” diyen Defne; aynı şeyi neden İso’ya da söylemez?  Ömer en azından bu kadarını hak etmiyor mu? Sevdiğin adam ve en yakın dostunun arasında kalmak kadar zor bir durum yok. Bu konuda sana hak veriyorum, ama Ömer’e yaptığın tavrın yarısını İso’ya yapmadın be Defne! Bir suçlu varsa ikisi de değil mi? Ya da suçsuzlarsa ikisi de değil mi? Ömer’le yaptığınız toplantıda “İki taraf da feragat ederse bir çözüm yolu bulunur,” diyen sen değil misin? (naçizane görüşüm, orada feragat kelimesi yerine fedakârlık kelimesi kullanılsa daha doğru olurdu sanki). Ne oldu peki? Her şeyi Ömer’den bekliyorsun?

Ömer’i bile eve alırken etrafı 40 kere kolaçan eden Defne, Pamir’i nasıl hemencecik içeri davet eder? Haydi, davet etti! Nasıl Ömer hakkında bu kadar özel şeyleri konuşur? Üstelik Ömer sadece onun için bir kez daha İso’nun ayağına gitmesine rağmen! Bu mu dik dediğin adam? Adam kuralları sen koy diyor yahu! Ömer gibi bir adam diyor bunu. Sana diyor! Daha ne yapmasını bekliyorsun bilmiyorum ki?

Yaşın da öyle çok küçük değil! Bir erkeğin sana yürüyüp yürümediğini anlayacak yaştasın diye düşünüyorum. O halde Pamir’in sana yürüdüğünü nasıl hala anlamazsın aklım almıyor. Her şeyi bir kenara bırak! Kimse yeni tanıdığı bir kadına sadece arkadaşlık için bir kitabın ilk baskısını almaz! Hani sen Pamir aldı sanmıştın ya! O bakımdan diyorum. Adam sana telefon açıp Işıl ile ilgili açıklama yapıyor, ama sen hala boş boş bakıyorsun!

Herkesle her şeyi yapmaya zamanın var. Bir Ömer’le yapmaya yok! Ne zaman dışarıda olsanız ne hikmetse hemen dönmen gerekiyor. Lunaparklarda eğlenebilir, gecenin bir saati sütlü Nuriye çalıp karakola düşebilirsin, ama Ömer’le dışarıdaysan hemen dönmen gerekir! Bu ne yaman çelişki yarabbi?

Defne’nin karakteri ne zaman oturacak ve izlediklerimizden hangisi olacak merak ediyorum.

İlişkinize de birazdan geleceğim. Daha doğrusu adına ilişki dediğiniz şeye…

1 2 3 4 5
Seyda Yalvaç
08/11/2016 11:59
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR