Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Canım gerçekten intikam izlemek istiyor!
Sezon: 1 Bölüm: 1

"İnsanlar iyilik ve hayır yapmaktan ziyade öç almaya daha yatkındırlar." Baruch Spinoza

Tarık, Akın, Ragıp... Dizinin üç kötüsü birden var, hangisi daha kötü zamanla öğreneceğiz. Tarık kendi intikamı ve gururunun peşinde, hadsizce kötü adam olmaya çalışıyor. İleride ruh halinin çalkalanmalarını bol bol izleyeceğiz demektir bu. Akın desen ruhu da kendi de serseri. Evli bir kadının sevgilisi olması en masum günahı diyeceğim, siz oradan alın yürüyün. Daha hapishane ve bunalım kokusunu üzerinden atamayan Deniz'e tecavüze yeltenmesini başka nasıl açıklayabiliriz ki? Ragıp ise saf ve zeki kötü adam prototipine en yakın karakter, iyi yazılırsa izlemesi fazlasıyla keyifli olacak. Üçünün arasında şekillenecek olan hikâyede en zayıf halkam Akın ama oyuncudan dolayı değil. Bilhassa Salih Bademci çok sevdiğim bir yüz ama bu tarz karakterlerin derinlik sorunu oluyor. Senaristimiz beni çok şaşırtırsa nur topu gibi üç tane kötü adamımız var. Şahane!!!

Deniz, Suna ve Yıldız... Annelerinin odası yıllardır kapalı, canları kadar sevdikleri anneanneleri Keriman ise büyük bir sırrın taşıyıcısı... Deniz'in Zeytin Tepesi'ne dönmesine Suna pek tepkili, Yıldız ise hayatını yaşamaya çok düşkün olduğu için bir uğradığı anneanne evinde bile yarım saatten fazla kalamıyor. Hakkını vermek lazım, kız kardeşlerin güç ayrılığı yerinde ve tadında olmuş. Hikâyenin bir kısmında ' üçünüze üçümüz' şeklinde bir takım koalisyonlar bekliyorum. Atilla Saral'ın Karatay'ların sürüden kopuk abisi rolünde Deniz ve ailesine olan yardımları daha ilk bölümden belli oldu. Bundan sonrasında tarafların arası iyice açılırken karakterin önemi daha artacak gibi görünüyor. Fikrimi sorarsanız sıkıntı yok bunda, aksine çok eğlenceli olacak. Şikâyetim Ayça Varlıer'in elbiseleri ve makyajı. Tamam, anladık ablamız rahat ama Mad Maxfilminden fırlamış gibi gezinmese daha iyi olabilirdi.

Yan karakterlere kısaca değinecek olursam Oya kıskanç kız arkadaş rolünde yürüyüp gidecek, kasabanın şerif görünümlü komiseri bir işler çevirecek, onun alık yardımcısı da en kritik anda kızların hayatını kurtaracak. Şimdilik böyle görünüyor en azından, haksız çıkarsam yazıyı editlerim ya da fikrimin üstüne bir taş daha koyarım. Fakat şu haliyle bile (konu değişmedi diyelim) ben oturup izlerim. Orijinalinden birebir uyarlanan İntikam dizisinden daha fazla intikam ve entrika içeren bir dizi Zeytin Tepesi. Kast’ı ise çoğu intikam kökenli dizilerin aksine daha özenli ve daha az kullanılmış yüzlerden oluştuğu için kimi şeyleri kafamızda oturtmamız daha kolay oldu.

1 2 3 4
Nida Fındık
05/02/2014 17:25
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR