Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Biliyorum kavuşur böyle seven
Sezon: 11 Bölüm: 12

Bailey’nin kayınbiraderinde dalak şişmiş maalesef, neyi olduğu da çok şüpheli.

Bailey, kayınbiraderinin nesi olduğunu anlamamakla beraber, adamın kaşlarını almasına ve göğsünde ve kollarında hiç kıl olmamasına bakıp, dalağındaki aşırı zedelenmeyle bunu birleştirince bir şeylerden şüphelendi, adamın cinsiyet değişikliği yapmak için hormon alıyor olmasından büyük ihtimalle. Tabii Meredith de çoktan aynısından şüphelenmişti.

Nihayet Pierce gidip Meredith’e haftasonu nerede olduğunu sordu, Derek’in üç kere kendisini arayıp aynı soruyu sorduğunu söyleyerek. O sırada bayılma teşhisiyle hastaneye gelen bir kadın, sevgilisinin evlenme teklifine evet dememek için bayılma taklidi yaptığını itiraf etti, üstelik bir kere olmamış bu, sevgilisi o kadar sıkıcıymış ki o sussun diye ikide bir bayılmaya başlamış. Wilson ve Callie de gayet güldüler buna. Kadınlar bazen çok acımasız olabiliyor açıkçası. Ben Callie’yle kavuşmalarını hayal ederken, Owen ve Amy son derece flörtlü bir konuşma yaparak moralimi bozdular o ara. Meredith’in Pierce’ı "Çocuklarıma baktın ve benim için yalan söylemek zorunda kaldın diye hayatımı öğrenme hakkına sahip değilsin," diye azarlaması, dark&twisty hallerine bir özlemdi adeta, zaten Pierce da "Bir daha bakıcı çağır," deyip bıraktı.

Ben, cinsiyet değişikliği konusunda kardeşi ile konuştu nihayet, "Beş yaşından beri bunu istiyorum," dediğinde kardeşi, o kadar şaşırması ne kadar şaşırtıcıydı. En yakınımızdaki insanın bile hayatı ile ilgili bu kadar büyük bir şeyi görmeyebiliyoruz bazen, hepimiz aşırı derecede kendimizle ilgili değil miyiz aslında? Bir de bunu kabullenemeyeceğini filan söyledi, kabullenmesi gereken oymuş gibi. Catherine ve Richard tekrar sevgili olmamışlar bu arada, hem Richard hem ben yanlış anlamışız. Meredith’se Derek’in yanına gitmek üzere gittiği havaalanından, korkarak geri kaçmış ve bundan utandığı için de iki gün bir otelde saklanmış. Ya da Pierce’a öyle söyledi. Pierce da her zamanki aşırı anlayışlılığı ile Meredith’e sarıldı. Ben kardeşinin durumuyla ilgili gereksiz tribal hareketler yaparken, Bailey’nin ondan bahsederken ‘her’ demeye başlamasına, onun kadın olacağını bu kadar doğal karşılamasına o kadar bayıldım ki anlatamam, ama zaten Bailey olmak böyle bir şey.

Bölüm biterken Amy, bir şişe şarapla Owen’ın karavanının kapısına dayandı nihayetinde, ama alkol tedavisi gördüğü için o bir su şişesiydi aslında, olsun. Sonrasında da olaylar olaylar, bir takım öpüşmeler. Callie de gitti barda bir adamla dans etmeye başladı. Ben bunlar kavuşsun istedikçe onlar ne yapıyor, acım büyük resmen. Bölümün sonunda Meredith, Alex’e de neden Washington’a gitmediğini, bir otelde tek başına kaldığını ve bunun çok şahane olduğunu söyleyince, yalan söylemediğine ikna oldum, çünkü Alex’i kandırmaz. Meredith ‘person’larına yalan söylemez. Son sahnede Alex, Wilson ile evleneceğini, ve Meredith de Derek ve kendisine ne olacağını bilmediğini itiraf etti. İzleyelim, görelim.

1 2 3
Zeynep Gönenli
23/02/2015 08:25
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR