Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
RÖPORTAJ
Tea Leoni: Dünyayı çocuklar kurtaracak

Madam Secretary, çarşamba akşamları Foxlife Türkiye’de yayınlanıyor. Politika ve entrikanın iç içe olduğu dizide ünlü oyuncu Téa Leoni’nin canlandırdığı, başına buyruk Dışişleri Bakanı Elizabeth Faulkner McCord’un profesyonel ve kişisel hayatı arasındaki dengeyi korumaya çalışmasını izliyoruz. Dizinin Los Angeles’daki basın toplantısında oyuncu Tea Leoni’yle konuştuk.

  • 03/04/2015 11:04
    Melda Yahşi

Dizide Elizabeth kocasına acaba fazla mı maskülen enerjisi olduğunu soruyor. İktidardaki kadınların bu enerjiyi dengelemesi sizce zor mu? Kocalarına, çocuklarına nasıl davrandıkları konusunda endişe duymaları gerekiyor mu?

Elizabeth’le ilgili beni en çok cezbeden şeylerden biri de kocası Henry McCord (Tim Daly) karakteriydi. Yani güçlü bir kadının yanında duracak gücü ve güveni olan güçlü bir erkek. Günümüz ekranlarında güçlü kadın çok var neyse ki  ama ne yazık ki hayatlarındaki erkek karakterler kadınlar kadar etkileyici değil. Ben erkek olsam, bu zayıf karakterlerden rahatsızlık duyardım. Bir erkeğin, bir kadına destek verdiği ve asla ezik hissedilmediği, tam tersine bundan gurur duyduğu rollerin zamanı geldi artık.

Dizide politikadan bahsediliyor ama bence dünyada politikaya inançsızlık hakim. Bu nedenle de bir çok insan sokaklara dökülüyor, klasik politika kalıpları dışında bir şey yapabilmek için. O halde niye bu kadar çok politik dizi var sizce?

Politikada o kadar çok drama var ki. Bazı dizilerde izlediklerimiz umuyoruz ki gerçekte olmuyordur, ya da mesela bir diziyi izlerken “ah şu kadın Başkan olsa nasıl bir yerde olurduk şimdi” diyoruz… Madam Secretary bence arada bir yerde duruyor. Elizabeth McCord’un sırrı da hala umudunun olması.

1 2 3
YORUMLARDİĞER RÖPORTAJLAR