Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
RÖPORTAJ
Serkan Çayoğlu: He-Man olmak isterdim

Takım elbiseler içerisindeki bir masal prensini canlandıran Serkan Çayoğlu'nun içerisinde kanlı canlı bir kahraman yatıyor. Prensler de kahramandır demeyin hemen! Bu adam hem romantik hem de    aklı başında...

Televizyonda onu hep takım elbiselerle görmeye alıştık. Çekim günü buluştuğumuzda ise kendi rahat tarzıyla bizimleydi. Onu böyle görünce insanın aklına hemen iki tarzı da çok iyi taşıdığı geliyor. Ne giyse yakıştıracak adamlardan... Serkan Çayoğlu, çekiciliği bir bakışa sığdırabilecek kadar usta. Kiraz Mevsimi'ndeki sevgilisi Öykü'nün yerinde olmak isteyen kadınların hayranlık duyduğu bu adam, adeta masal prenslerinin ete kemiğe bürünmüş hali. Tıpkı onlar gibi reddedilemez, yakışıklı, centilmen...

 

Almanya-Türkiye arası geçen sürede neler yaptınız?

Almanya'da doğdum, çocukluğum ve eğitim hayatım orada geçti. Üniversitede okurken öğrenciliğin yanında profesyonel modellik de yaptım. Üstelik modellik yaparken ülkeleri gezme fırsatı elde ettim. Türkiye'ye geldiğimde oyunculuk yapmak istediğime karar verdim ve bu alanda eğitimler almaya başladım.

Kuzey Güney, Zeytin Tepesi ve Kiraz Mevsimi...  Oyunculuğu sevdiniz. Hedefleriniz neler? 

Klasik bir yanıt olacak ama hedefim oyunculukta iyi bir noktaya ulaşmak. Sıkı set takvimine rağmen eğitimlerimi kovalamayı bırakmadım. Oyunculukta kullanabileceğim her şeyi kendime katmaya çalışıyorum. Kameranın önünde kendimi rahat hissediyorum. Kendimi izlemek de bana zevk veriyor.

Sinemaya nasıl bakıyorsunuz?

Dizi de sinema da bambaşka deneyimler. Sinemada bir proje olursa zevkle oynarım tabii ki.

Role girerken özel metodlarınız var mı?

Benim için en başarılı yöntem oynadığım karakterin gözünden bakıp, o anı onun gibi yaşamak. Bunun için oynadığınız karakteri iyi tanımanız lazım. Ayaz, dışından bakarsak benden çok farklı olabilir. Ben daha rahat yaşamayı seven bir adamım, onun ise bazı yükleri var. Ancak geçen yazdan beri onunla iyi ilişki kurduk ve içerisinde kendimden bir şeyler de buldum.

Ayaz'ı seviyorsunuz yani...

Tabii ki hem Ayaz'ı, hem dizideki aşkını hem de bunun işleyişini seviyorum. Romantik komedinin bütün katmanlarını yaşıyoruz. İşin içerisinde dram da oluyor, mutluluk da. Tek büyük sıkıntı çalışma koşulları...  Her hafta yaklaşık iki saatlik dizi çekmek zor. Bu tempoya rağmen çizgimizi koruyoruz.

1 2 3
YORUMLARDİĞER RÖPORTAJLAR