Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
RÖPORTAJ
Bombelere gellll! Onur Büyüktopçu röportajı

Ekranların gelmiş geçmiş en komik, en sevimli, en renkli karakteri kendileri! Eee neticede o Koray Sargın, ona en'ler yakışır. Ağzından çıkan her cümle bizi yerlere yatırıyor, dilimizden düşmüyor ve Koriş, komedide her hafta kendi rekorunu kırıyor.. Mimikleri ortalığı yıkıyor, abartılı duygu geçişleri bizi bizden alıyor. Tek kelimeyle efsane. Beğeniyle izliyoruz, izlerken "Keşke benim hayatımda da bir Koriş olsa" diye düşünüyoruz. O artık bizim vazgeçilmezimiz. Meriç Acemi ve ekibinin kalemine, Koray'a hayat veren Onur Büyüktopçu'nun varlığına sağlık. Sonuçta bu devirde bir Koray Sargın kolay yetişmiyor yahu!

Bombeleree gelll, Onur Büyüktopçu'yla röportaj yaptım, kendisine burdan da bolca sevgilerimi ve içten cevapları için teşekkürlerimi iletiyorum..

 

Kiralık Aşk'ın castı size ait, en başında projeye baktığınızda kafanızda canlandırdığınız resimle şimdiki resim arasında fark var mı?

Onur Büyüktopçu: Tabii ki farklar var. Ancak senaristimiz Meriç Acemi ve ekibinin çok önemli payları var. Neden derseniz; her bir karakter çok önem verilerek yazıldı. Oyuncular da karakterlerini ön plana çıkardılar.

Koray rolünün size kattığı en büyük artı nedir?

OB: Ekranda ilk defa komedi oynadım. Şimdiye kadar kötü adam, doktor veya öğrenciyi oynamıştım. Sanırım Koray’ın bana kattığı tanınırlık ve de komedi oldu.

Ortada yazılmış bir senaryo var, canlandırırken bağlı olduğunuz bir metin yani. Peki sizin Koray Sargın'a spontane, doğaçlama kattığınız ve bizi gülmekten öldürdüğünüz bir replik ya da mimik oldu mu?

OB: Ne yazıldıysa oynadım. Meriç Acemi ve Deniz Coşkun çok iyi kalemlere sahipler. Koray doğaçlamaya çok müsait bir karakter. Sınırlı ölçülerde yaptım elbette. Ancak çok ince bir çizgi var. O çizgiyi hiçbir zaman geçmedim. Geçseydim bu kadar sevilmezdi bu karakter.

Koray Sargın'ın cesaret edip yapabildiği ama Onur Büyüktopçu'nun ben bunu yapamazdım dediği bir şeyi sorsam?

OB: Ben insanları küçük gören ve aşağılayan biri olmadım. Koray da bunu mizah olarak çok iyi kullanıyor.

 

Sosyal medyanın fenomeni olup, gönlümüze taht kurdunuz. Herkes "Koray gibi bir kanka" istiyor. Siz de gerçek hayatta dostlarınıza karşı, Koray'ın Neriman'a olduğu kadar fedakar ve anlayışlı mısınızdır?

OB: İyi bir dostum ben. Hayatımda çok az dostum vardır. Onlar için yapamayacağım bir şey yok.

Koray'ın "teşekkür ediyorum"unu herkes deniyor ama bir türlü yapamıyor. Bunun çıkış noktası nedir?

OB: Valla çok sorulan bir soru bu. Yıllar önce şu anda görüşmediğim çok yakın bir arkadaşım vardı. Çok düzgün bir Türkçesi vardı. Hatta o kadar iyi bir Türkçe konuşuyordu ki ben de onu zaman zaman Ti’ye alıyordum. “Teşekkür ediyorum” onun ağzından taklit ede ede buralara geldi. Komik oldu. Her yaptığımda o arkadaşımı anarım.

Biz sizin ağzınızdan bir kere bir cümle duyuyoruz ve günlük hayatımızda sürekli kullanmaya başlıyoruz. Size de aynısı oluyor mu? En sevdiğiniz Koray cümlesi nedir?

OB: Teşekkür ediyorum’u çok fazla kullanıyorum şu aralar hayranlarım beni durdurup tebrik ettiklerinde. Bazen Koray gibi teşekkür ediyorum. Ben de gülüyorum kendime :)

Bir anda daha çok tanınmak ve sürekli her yerde sizden bahsedilmesi, sosyal medyada dolaşırken sürekli kendi fotoğraflarınıza rastlamak nasıl bir duygu? Ne hissediyorsunuz?

OB: Elbette hoşuma gidiyor. 7’den 70’e herkes tarafından sevilmek , anılmak ve de konuşulmak güzel bir duygu. Ben de beni izleyenleri az da olsa gülümsetebiliyorsam ne mutlu bana.

Son olarak, "asla vazgeçemem" dediğiniz üç şey nedir?

OB: Ailem, dostlarım ve oyunculuk.

YORUMLARDİĞER RÖPORTAJLAR