Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
RÖPORTAJ
Oktay Kaynarca: Komiğimdir hatta ben!AAA SEVERİM FLÖRTÜ!

- Oktay Kaynarca geçmişine dönüp bakınca ne görüyor?

- 20'lerimde çok eğleniyordum. Kendime çok zaman ayırıyormuşum, bir sürü heyecanım varmış. Rahat rahat yaşıyormuşum ve çok mutluymuşum. İlk satın aldığınız şeyle birlikte sorumluluklar başlıyor. Araba mı aldın? Yandın! Çünkü araba için telaş etmeye başlıyorsun; onun benzinini koyacaksın, vergisini ödeyeceksin, taksidi bitireceksin. Daha iyi modeline geçmeye çalışacaksın... Aldığın her şeyin bekçisi olmaya başlıyorsun. Tüm bunların olmadığı zamanlar çok özgürmüşüz. Gelecek kaygısıyla uğraşırken yaşadığımız hayatın kıymetini bilememeye başlıyoruz. Onun farkına vardım ama güzel bir hayatım oldu. Şimdi gözümü kapatsam "Çok iyi bir hayatım oldu" derim. Tek eksiğim çocuğumun olmaması...

- Siz evlilikten korkan bir adam mısınız? Bir kere evlendiniz kısa sürdü ve epey de geç evlendiniz...

- Evet korktum. Bağlanmaktan korktum. Sadece bir kadınla bir hayat paylaşmak bana zor geldi. Üstelik hep uzun ilişkiler yaşadım. Ama bir şekilde korkmuşum. O kapıyı hep açık bırakmışım. Keşke bir çocuğum olsaymış...

- Yapabilirsiniz hâlâ...

- Tabii ama onunla ne kadar vakit geçirebilirim kaygısı yaşıyorum bu sefer.

KISKANMAYA FIRSAT BULAMADIM

- Kaç kez âşık oldunuz?

- Belki de hiç olmadım! Karnımızın ağrıması, midemizde kelebeklerin uçuşması, bitince üzülmemiz aşkı tarif ediyor ama belki de en doruk noktasındakini bulamadım. İnsan sürekli âşık olamaz, bir kere âşık olur. O aşkı da belki yaşamadım kim bilir?

- En zirvede hissettiğinizde nasıl bir âşık oluyorsunuz?

- Çok değişiklik göstermiyorum hayatımda. Karşımdaki anlıyor ve hissediyor. Korumacı, kollamacı, kıskanç... Hayatıma giren kişi ulaşabildiğim mesafede olsun isterim, nerede olduğunu, ne yaptığını bileyim isterim. Mesela hemen o anda ne yaptığını bilmek isterim. Algı alanımın dışına çıkmasın isterim. Kıskançlık boyutunda söylemiyorum bunu. Zaten bu zamana kadar karşımdaki kadını kıskanmaya fırsat bulamadım. Kıskanılmaktan oldu bunlar. Kıskanırım ama karşı taraf tarafından daha çok kıskanıldım.

- Flörtöz birisiniz o zaman...

- Aaaa severim flörtü. Zaman zaman hayatıma giren kadınlar da bu geçmişi bildiği için sıkıntı yaşanır ama gerçekten birini hissettiğim bir şekilde hayatıma kattıktan sonra, bir şey yapmayı sevmem.

- Bu güçlü haller falan kadınların beğenisi olarak size döndü mutlaka. Hoşunuza gitti mi?

- Ama kimin hoşuna gitmez ki (gülüyor). Dünyada kimse "Bu durumdan hoşlanmıyorum" demez. İlgi çekiyor olmak ve başarılı olmak hoşuma gidiyor. Ama hayatım boyunca başıma geldi bu. Konservatuvarın ilk senelerinden beri ilgi görürüm.

- Sizde şeytan tüyü var galiba?

- Bilmem. Yaşasın şeytan tüyü (gülüyor).

1 2 3 4 5 6 7
YORUMLARDİĞER RÖPORTAJLAR