Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
RÖPORTAJ
Oktay Kaynarca: Komiğimdir hatta ben!

Oktay Kaynarca takım elbiseyi giyip, racon kesmeye başlayınca reytingler altüst oluyor. Seyirci onu mafya reisi olarak kodlamış ve ekranda öyle görünce izlemelere doyamıyor. Tam da bu yüzden Hızır Çakırbeyli rolü efsanenin dönüşü olarak yorumlandı. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisindeki Hızır Çakırbeyli 10 yıl önce ölen, Kurtlar Vadisi'nin efsane karakteri Süleyman Çakır'ın amcasının oğlu gibi... Hızır Çakırbeyli Karadenizli bir mafya reisi. Çakır'dan tek farkı iki kadına birden âşık olması. Çakır dünya dertleriyle boğuşurdu, Hızır Çakırbeyli kadınlar arasında kaldı. Bir yanda karısı Meryem, diğer yanda hamile sevgilisi Nazlı.... Bu kez sanki işi daha zor... Hızır Çakırbeyli'den havadisler böyle... Gelelim Oktay Kaynarca'ya... O kendisinde şeytan tüyü olduğuna inananlardan, haklı da galiba... Kaynarca 50 yaşında, ardında birçok ilişki bırakmış. İçinde hiç pişmanlık yok, "Güzel yaşadım," diyor. Ama bir ukde var içinde... "Tek eksiğim çocuğumun olmaması," diye tarif ediyor durumunu... Kaynarca ile Park Bosphorous CVK Otel'de buluştuk. Rolü gereği zayıflama telaşında, biz kahvelerimizi yudumlarken, o formülünü bizimle paylaşacağı içeceğinden yudumladı. Ne sorsak cevapladı, haliyle ortaya güzel bir sohbet çıktı:

  • 14/10/2015 14:07
    Sonat Bahar

-İki kadın arasında kalma hali nasıl hissetirir bir erkeğe?

- Çok uzaklara gitmeye gerek yok. Mesela benim amcam bu hikayenin aynısını yaşadı. İki kadın arasında kaldı. Ölene kadar böyle yaşadı. Böyle bir adamdı. İki taraf da bu durumu kabul etti. Uzaktan yakından herkesin ailesinde bu tarz bir durum var, kimse bundan kaçmasın. Kabul ediyoruz anlamına gelmiyor ama yokmuş gibi de davranamayız. Elbette etik olan, biriyle yola çıktıysan o kişiyle yolculuğu tamamlamak ya da ayrılmaktır. Ama bunu yaşayan insanları dışlayacak mıyız? Hayır!

- Erkeğe ne oluyor da karar veremiyor?

- Bilmem. Senaristler bilir. İki kadınla yaşamadım ki... (Gülüyor). Sanırım birinde bulamadığı ya da kaybolan, eksilen ne varsa ona doğru başlarını çeviriyorlar. Bir ilişki de küçük bir boşluk varsa, o boşluğun başkaları tarafından doldurabilmesi her an gündeme gelebilir...

- Kadınlar güçten etkileniyor mu?

- Eee tabii. Bu doğal, güç çok seksi bir şeydir. Kadın için çok önemlidir, iktidar demek.

- Ekranda da güç konusu reyting getiriyor... Siz ne zaman güçlü bir adam oynasanız seyirci coşuyor.

- Onun dışında yaptığım işler de ilgi çekti aslında. Çünkü hayatın içinde böyle, bu normlara sahip birinin olması, bu gerçeklik insanların hoşuna gidiyor. Aslında geçmişte yaptığım işlere dönersek, neredeyse hepsi ilk üç bölüm hep ilk sıralarda yer almış. Yani seyirci merak etmiş, ne yapacağımı beklemiş, Ama bazılarının ivme kaybetmesinin sebebi hep senaryo zaafı olmuş. Belki de bu gerçeklik üzerime güzel oturuyor.

1 2 3 4 5 6 7
YORUMLARDİĞER RÖPORTAJLAR