Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
RÖPORTAJ
Morgan Freeman: Benim oyum her zaman kadına

Tea Leoni’de nasıl karar kıldınız?

LMC: Senaryo yazıldı, kimin oynayacağını henüz bilmiyorduk. Kanal yöneticisi Nina Tassler söz etti Tea’dan, kendisiyle görüştükten sonra Dışişleri Bakanı olabileceğinden emin olduk. Çok zeki bir kadın ve UNICEF’teki aktif görevi sayesinde bir çok ülkede bulunmuş, senaryoda geçen bir çok olaydan haberdar. İnsana onu anladığı duygusunu hemen geçiriveriyor. Dizide de gücünü kullanması gereken anlardan hemen sonra eve gidip kocasıyla çok sıcak bir ilişkide buluşabiliyor. İşinde güçlü kadının evde kocasına da güç göstermediğini, bir kadının hem işinde güçlü hem de evinde sıcak, yumuşak biri olabileceğini çok güzel canlandırıyor.

Mr. Freeman ilk kez büyük bir dizinin yapımcılığını yapıyorsunuz. Daha önce mini diziler yapmıştınız. Nasıl vakit buluyorsunuz? Oynuyorsunuz, yapımcılık yapıyor, yönetiyorsunuz..  

MF: Bir şey mi uydurayım, gerçeği mi söyleyeyim? Gerçek şu ki, benim bir şey yapmam gerekmiyor. Hep söylemişimdir yürütücü yapımcı (executive producer) iş değil, bir titr sadece. Esas iş yapımcılık. Ağır işi onlar yapıyor. Ben de yorum yapıyorum böyle işte.

1 2 3 4 5
YORUMLARDİĞER RÖPORTAJLAR