Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
RÖPORTAJ
"Son 20 yılın en başarılı yaz dizisi Under the Dome"

Marg, dizideki karakterinle hangi noktalarda benzeşiyorsun ve bu karakterin zorlayıcı yanları var mı?

Helgenberger: Karakterimin adı Christine Price. Bir antropologu oynuyorum. Kubbe indiği zaman Chester’s Mill’de bulunuyor olmam da bu sebeple. İş arkadaşım da Eva. Christine olarak durumdan etkileniyor ve bu topluluğun iyi yaşaması için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. İkinci sezon sonunda izlediğimiz gibi her şey dağılmaya başladığında Christine insanları bir araya getirecek bir yol düşünüyor. Bir güç uyguluyor, kendisine karşı çıkılmasından hiç hoşlanmıyor ve bu da bütün karakterlerle zaman zaman çatışmasına, ilginç sahneler izlememize neden oluyor. Benim için çok eğlenceli doğrusu, çok çeşitli duygular canlandırıyorum.

Baer: Bu sezon çözeceğimiz büyük sırlardan biri de şu: 1988’de dört lise öğrencisi içinde yumurta olan bir meteor buluyor ve kubbenin inişi bundan tam 25 yıl sonra gerçekleşiyor. Christine de tam kubbenin indiği gün Chester’s Mill’de. Onu oraya o gün gönderen ne? Puzzle’ı oluşturan parçaları tek tek çözerken, puzzle’ın aslında tam olarak düşündüğümüz gibi olmadığını da göreceğiz.

Marg, bir karakteri en başından yaratmak bir şey, trene yolculuğun ortasında atlamak başka bir şey. Üçüncü sezonda diziye girmenin bir oyuncu olarak ne tür zorlukları var?

Helgenberger: Aslında iki sezonda herkes bir aile oluşturmuş olduğu için zor gelebilir ama bana o kadar iyi davrandılar ki çok kolay uyum sağladım. Karakterim daha yazılmadan önce anlatıldı bana uzun uzun. Neal ve Tim’le konuştuktan sonra diziyi izlemeye, arayı kapatmaya başladım. Rolü beni düşünerek yazdıklarını söylemeleri çok hoşuma gitti. Bir oyuncunun bayılacağı şey bu. Hiçbir şekilde hayal kırıklığına da uğramadığımı söylemem lazım.

Baer: Gerçekten Marg’ı düşünerek yazdık karakteri. Hatta önce adını bile Marg yaptık. Sonra dedik ki niye kendisine sormuyoruz? Rolü kabul edince de çok sevindik. Bütün karakterlerle sahneleri var. Hikayeyi bağlayıcı unsur yani.

Hikaye en başından belli miydi sahiden? Yani kubbe meteorun içindeki yumurta nedeniyle mi oluştu? Yoksa bu da belki hiç öğrenemeyeceğimiz Lindeloffvari bir şey mi?

Baer: Aslında ikisinin karışımı diyebiliriz. Kubbenin ortaya çıkmasının bir nedeni olduğunu biliyorduk tabii. Ama iki sezonun hikayesi bittikten sonra daha öteye nasıl gidebileceğimizi düşünmeye başladık ve yumurtaya geldik. Biraz tuhaftı, sanki bilinçaltımız getirdi bizi bu noktaya gibiydi. Bazı şeyleri yazıyorsun, niye yazdığını tam olarak bilmiyorsun sonra bir bakıyorsun geldiğin yerde tam da onların olması gerekiyormuş. Açıklaması zor biraz.

Schlattmann: Bu sezonun en güzel yanlarından biri, daha önce diziyi izlememiş de olsanız, iki saatlik ilk bölümde bütün eksiğinizi kapatmış olacaksınız. Sezon sonunda da cevaplanmamış sorunuz kalmayacak.

Stephen King’in dahli ne kadar?

Baer: Kitabın yazarı olarak, tabii ki fikrin esas yaratıcısı o. İkinci sezon başında ilk bölümü yazması için davet etmiştik kendisini. Ancak şu sıralar kendisi film ve dizi çalışmalarına dalmış durumda. Kitabı Mr. Mercedes dizi oluyor, David Kelly’yle başka bir işi var… Mümkün olamadı yani. İyi dileklerini aldık ama. Hem bu sezon çok daha karanlık ve korkunç bir sezon olacak ve King’in romanına saygı duruşu da yapmış olacağız böylece.

Peki Junior’ın Jim’le ilişkisi nasıl olacak?

Norris: Gergin olacak. Sezonun sonunda beni vurdu biliyorsunuz. Big Jim bunu hoş karşılamaz. Ama yine de oğlu ve ona karşı babalık hisleri besliyor. Oğluna olan sevgisi ve oğlunun sorunları.. Gergin kısaca. 

 

  • 10/07/2015 01:05
    Melda Yahşi
1 2 3 4
YORUMLARDİĞER RÖPORTAJLAR