Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
RÖPORTAJ
"Son 20 yılın en başarılı yaz dizisi Under the Dome"

Bilim kurgu, fantezi diyoruz ama dizideki gibi bir şeyin olabileceğine, gerçekleşebileceğine inanıyor musunuz?

Helgenberger: Bilim kurgu meraklısı olmadığımı itiraf etmem lazım. Bir kaç film izledim, bir kaçında da oynadım. Ancak her seferinde kuralları yıkmak, dünya dışında bir hayat olasılığını araştırmak, bu teorileri düşünüp tartışmak çok heyecan vericiydi.

Peki buna inanıp inanmamanız oyunculuğunuzu etkiliyor mu? Deneyimlemediğiniz bazı şeyleri canlandırmak durumundasınız ne de olsa.

Helgenberger: Aslında bu tür rollerin epey özgürleştirici olduğunu söylemem lazım, çünkü her yol mubah. Bu cesur yeni dünyada karakterimin sınırlanması gerektiğini düşünmüyorum.

Baer: Marg’ın oynadığı karakter, kubbenin  açıklanmasına yardımcı olacak.. İki sezon önce ne olduğunu onun vasıtasıyla anlayacağız.

Son yıllarda kendini esrarengiz, açıklanamaz durumlarda bulan sıradan insanların olduğu diziler izliyoruz. Mesela The Resurrection, mesela The Leftovers. Under the Dome’a mı borçluyuz bunu?

Baer: Son 20 yılın en büyük yaz dizisi başarısıdır Under the Dome. Bugün bir çok yaz dizisi, başarısını üç yıl önce ortaya çıkan Under the Dome’a borçlu. Kimse de inkar etmez bunu.

Dean Norris, geçen yılki röportajımızda karakterinizin daha iyi biri olacağını söylemiştiniz ama olmadı?

Norris: Bir süreliğine biraz daha iyi oldum ama.

Ama sürmedi.

Norris: Evet, doğru.

Bu sezon nasıl olacak karakteriniz?

Norris: Daha iyi olacak. Biliyorsunuz, biraz karmaşık bir karakter. İyi dönemleri oluyor, kötü dönemleri oluyor. Ancak bu yıl Big Jim karakterinin değişimini kesinlikle farkedeceksiniz. Karısını kaybetmek onu çok kötü etkilemiş. Bu yıl küçük bir dostu, bir köpeği oluyor ve Big Jim’in de bir kalbi olduğunu görüyorsunuz.

Baer: Big Jim karakterinin aslında tek aklı başında karakter olduğunu söyleyebilir miyiz?

Tim Schlattmann: Evet, bu sezonun en önemli noktalarından biri de Big Jim karakterinin bakış açısının derinlikli olarak ortaya çıkması olacak. İlk iki sezonda izlediğinizden daha farklı bir bakışla izleyeceksiniz onu bu sezon. Aynı zamanda çok da komik bir karakter kendisi. Eline bir silah bir de televizyon verin, yeter.

Barbie’yle ilişkisi ne olacak peki?

Baer: Hangi ilişkisi?

İyi anlaşıyorlardı…

Baer: Yok, yok. Belki Julia’yla.. aslında bu sezon her şey epey karışık, zevkli olan da bu. İki ölümcül düşman Julia ve Big Jim.. Big Jim aklı selim sağlamaya çalışıyor, Julia da belki öyle.  E, aklı başında olan sadece ikisiyse?

1 2 3 4
YORUMLARDİĞER RÖPORTAJLAR