Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
RÖPORTAJ
Lucy Liu: Elementary’nin Watson’ı, Sherlock’un gözdesi

Yeni gözde Kitty, annesi Watson ve babası Sherlock Holmes’la.

Sherlock ve Holmes ayrılığını konuştuk ama işin içinde Kitty de var? Üçüncü sezonun temel ekseni bu mu olacak? Yeni gözde, yeni sevgili ve ayrılık yani?

Evet Kitty Sherlock’un yeni gözdesi, bu da Watson’a bir tür hakaret gibi esasında. Çünkü Watson’a “Başka biriyle çalışıyorum,“ demiyor. “Yeri kolay dolacak bir insansın, yerine yenisini buldum,” diyor. “Ben hayatta ustalık yapması, öğretmesi gereken bir insanım, senin yerini alacak birini buldum,“ diyor. Birisiyle ayrılmak zaten acı verir, üstüne, “Şimdi hayatımda bu yeni kız var, şahane,” dersen bu ilişkiyi zedeler. Ama sezonun ilk yarısında Kitty var, evet, ilişkinin dinamiğini nasıl değiştirdiğini izleyeceksiniz. Hatta bir noktada Sherlock Watson’la ikisini Kitty’nin anne babası gibi görmeye başlıyor.

Siz televizyonda ne izliyorsunuz? Elementary’nin ömrü uzun olsun ama ileride kendi dizinizi yaparsanız nasıl bir şey olur?

Önce ilk soru. Ben dizileri bölüm bölüm değil, bütün bölümleri birden izliyorum. Çünkü kısıtlı zamanım var, kendi dizimi bile yayınlandığı sırada izleyemiyorum. Son zamanlarda neler izledim? Penny Dreadful’un bütün sezonunu izledim ve bayıldım. İşe, çekime gidip gelirken otobüslerin üstünde reklamlarını gördüm, ne hakkında olduğunu bile bilmiyordum. Herhalde bir vampir dizisi daha dedim ama harikulade çıktı. İlginç, iyi çekilmiş, iyi yazılmış, çok katmanlı, şahane karakterleri var, Frankenstein var ya. True Detective’i çok sevdim. O da mükemmeldi, oyuncular fenomen zaten de çekimleri ve o dünyayı bize getirme biçimleri şahaneydi. Çok etkilendim ve o dünyanın içine çekildiğimi hissettim. Komedi dizilerini çok seviyorum, Big Bang Theory’nin büyük hayranıyım, keşke bir bölümüne konuk olsam. Böyle yarım saatlik komedileri izleyerek büyüdüm ben. Three’s Company, Get Smart gibi..

Kendi dizimi yapacak olsam, çok karanlık bir dizi yapmak isterim. İlgimi çok çekiyor o tür. Artık televizyonla sinemanın bir tür içiçe geçmişliği insana çok karanlık bir konuyu alıp televizyon dizisi yapma şansı da tanıyor. Üzerinde çalıştığım bir kaç proje var şu an, senaryolar tamamlandıktan sonra açığa çıkacaklar, belki sinema yerine kablolu televizyona dizi de olabilir.

1 2 3 4 5 6 7 8
YORUMLARDİĞER RÖPORTAJLAR