Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
RÖPORTAJ
Ha Susam sokağı, ha Zoo!

Oyunculara soralım, sizin hayvanlarla ilişkiniz nasıl? Sizin beslediğiniz hayvan var mı? Bir de bu dizi hayvanlarla ilgili düşünmemizi sağlayacak mı?

Nora Arnezeder: Kesinlikle, aynen bunu sağlayacak.

Nonso Anozie: Ben evde hayvan besleyen biri değilim. Hayvanlarla arası iyi biri de değilim. Ama tabii Zoo’da çalışmaya başlarken hayvanlarla haşır neşir olacağımızı biliyordum, hatta daha fazlasını bile bekliyordum. İlk çalışma günümde iki aslanla burun burunaydım. Ateşle imtihan gibi oldu bir nevi. Dizinin bana öğrettiği hayvanlara saygı duymak ve onlar etraftayken nasıl davranmak gerektiği oldu. Zoo, diğer canlılara ve çevreye davranışımız konusunda bir uyarı gibi aslında.

Hayvanlarla devam edersek, dizideki hayvanların ne kadarı canlı, ne kadarı kompüterle üretilmiş görüntü? Biliyorsunuz hayvan istismarı had safhada, dizide de hayvanların intikam almalarından bahsediyorsunuz.

James Wolk: Sette o kadar çok hayvan var ki.. Kompüterle üretilmiş görüntü çok az aslında. Hayvanların hepsi de eğitmenleriyle geliyor. Vahşi hayvanların alabileceği en iyi eğitimi almış durumda hepsi. Çeşitli önlemler de alındı zaten. Hayvanlar karşısında kendimizi nasıl hissettiğimize gelince, 400 kiloluk bir boz ayının karşısında olabildiğince rahat hissetmemizi sağlayacak önlemler alınmış durumda. Oyuncu açısından da ilginç. Bir aslanın, bir ayının karşısında avuçlarınız titriyor, kalbiniz çarpıyor. Ama sette hep bir hayvan terbiyecisi oluyor.

Pinkner: Komik bir şey, hayvan da olsalar onlar da birer oyuncu. Ve ne kadar eğitilmiş olsalar da bazen tam istediğiniz gibi davranmıyorlar.

Arnezeder: Bazen bir sahnenin tam ortasında uyuya kalıyorlar mesela. Uyanmalarını beklemek zorunda kalıyoruz.

James Wolk, siz hayvanlarla aranızın nasıl olduğunu söylemediniz. Bir de bahsettiğiniz ayı ve kaplan gibi hayvanlar dışında genel olarak set nasıl?

Wolk: Benim bir köpeğim var. Hep köpekçiydim. Dişi bir shepherd kırması. Köpeklerle aram hep iyiydi yani. Fakat dizide ayı, kaplan gibi hayvanların dışında bir çok tür var. Kurtlar, fareler; alışıyoruz.

1 2 3 4 5
ETİKETLER : ekranella , fx , zoo , cbs , james patterson , James Wolk
YORUMLARDİĞER RÖPORTAJLAR