Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
RÖPORTAJ
“Televizyonda çalışanlara şapka çıkarıyorum, aşırı zor bir iş.”

Geçen sezon Molly’nin Ethan’a karşı tutumu daha farklıydı; onu gerçek bir çocuk gibi görmüyordu. Bu sezon özlediğini görüyoruz. Bu değişim hakkında konuşabilir misiniz biraz?

Halle Berry: Molly geçen sezon epey uğraştı. Kendi çocuğunu da istiyordu. Kadınların doğasında olan doğurma içgüdüsüyle hareket ediyordu. Dolayısıyla bir robotu çocuğu olarak benimsemek Molly gibi birine pek uygun değildi. Bu robotla insani bir dönüşüm yaşayabilir mi, onu sorguladı. Molly için önemli bir dönüşüm noktası da Ethan kendini onun için feda ettiği zaman, final bölümünde gerçekleşti. Onun hayatını kurtarmak için kendini resmen uçurdu Ethan. Bu Molly’ye göre çok insani bir tepki. Ethan da robot olmasına karşın Molly’yi sevdi ve bunu ifade edecek bir yol da buldu. İşte bu, Molly’nin Ethan’a farklı gözlerle bakmasına sebep oldu.

Peki Ethan gerçek bir çocuğun yerini tutabilir mi? Valla, işte dizimizin artık kaç sezon devam edecek kadar şansı varsa, tam da bunu sorgulayacak. Dizinin meselesi bu: Bir robotun insani vasıfları olabilir mi? Sevebilir mi? İnsan yerine geçebilir mi?

Kariyeriniz boyunca oğullarıyla ilginç bir ilişkisi olan anneleri oynadınız. Dizideki rolünüzü bu açından değerlendirir misiniz? Mesela Losing Isaiah, mesela Monster’s Ball

Berry: Şimdi benim de bir oğlum var, bunun kız annesi olmaktan farklı olduğunu düşünüyorum, annelerle oğulları arasında özel bir ilişki oluyor. Aslında rollerde de bu kararlaştırılmış bir şey değildi, biraz kendiliğinden öyle oluştu. Rol açısından pek söyleyebileceğim bir şey yok yani. Ama oğlan annesi olarak aramızda özel bir ilişki olduğunu söyleyebilirim. Bu yıl dizide de Ethan’la ilişkimiz epey gelişiyor. Tabii o robot olduğu için beklenmedik gelişmeler de olacak. Yani kısaca, dizi ve filmlerdeki oğullarımla ilişkimi geliştiriyorum diyebilirim.

1 2 3 4
YORUMLARDİĞER RÖPORTAJLAR