Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
RÖPORTAJ
“Televizyonda çalışanlara şapka çıkarıyorum, aşırı zor bir iş.”

Halle Berry, ikinci sezonu yeni başlayan ve bizde de ABD’den bir gün sonra Foxlife Türkiye kanalında yayınlanan Extant’ın başrol oyuncusu ve yapımcılarından. Dizinin yeni sezon tanıtım toplantısını Los Angeles’da, CBS Stüdyoları’nın düzenlediği Summer Soiree etkinliğinde izledik. Aslında oyuncu Jeffrey Dean Morgan ve yapımcılar da vardı sahnede ama yıldız olmak zor şey, neredeyse bütün sorular Halle Berry’ye geldi.

Geçen yıl dizi başlamadan önce bu toplantı için buraya geldiğinizde önünüzde zorlu bir görev vardı. İlk kez televizyona iş yapacaktınız. İlk sezonda çalışırken neler öğrendiniz televizyonla ilgili?

Berry: Çok zor iş. Hayatımda, hiç geçen yıl çalıştığım kadar çok çalışmadım ben. Bebeğim de üç aylıktı, iki saatte bir emzirme molası verip, arabayla gidip 10 dakika emzirip geliyor, arada tonla şeyi ezberliyordum. Bir günde o kadar çok sahne çekmemiz gerekiyordu ki, kafam uçtu diyebilirim. Geçen yıl beynin hafıza kasını çalıştırmayı öğrendim. Bu yıl emzirme meselesi olmayacağına göre, bu kası daha da güçlü hale getireceğim. Ama geçen yıl bir aydınlanma yaşadım. Televizyonda çalışacağım, sonra evde ailemle birlikte olacağım sanıyordum. Ailemi göremedim bile. Hayatımda gerçekten hiç bu kadar çok çalışmadım. Televizyonda çalışan herkese şapka çıkarıyorum, aşırı zor bir iş.

Eskiden sinema yıldızları televizyona iş yapmaya sıcak bakmazdı. Sizin dizide çalışmayı kabul ederken tereddüt ettiğiniz noktalar oldu mu hiç?

Berry: Bu zamanda olamaz öyle bir şey. Belki 10 yıl önce tereddüt edilebilirdi. Ama bana göre en iyi işler televizyonda artık. Bu kalitede, bu yapımcılarla, bu oyuncularla, bu mecrada çalıştığım için kendimi şanslı hissediyorum. Belki de filmlerimin tamamını izleyenlerden daha fazlası izledi bu diziyi. Bilemiyorum. Sanatçılar olarak biz yaptıklarımızı dünyayla paylaşmak istiyoruz, bunu yapmak için en iyi mecra da televizyon, çünkü en iyi işler şu an televizyonda. Naçizane fikrim budur.

1 2 3 4
YORUMLARDİĞER RÖPORTAJLAR