Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Will and Grace'in gıcık versiyonu

WILL AND GRACE’İN GICIK VERSİYONU

Hani sadece sizin ve bir kaç çatlak arkadaşınızın bildiğini zannettiğiniz birileri bir anda anormal meşhur olur da yarı gurur yarı endişe bir his çöker ya bağrınıza, işte Billy Eichner da benim için öyle. O 2015'in "en komik" listelerinde boy gösterdikçe, ödüllere aday oldukça, ben de Adele'in ilk youtube vidyosunu çeken yazlıktan komşusu gibi hislere gark oluyorum.

Eichner bu önlenemez yükselişini iki ayrı şova borçlu. İlki, 2011'de minicik bir  kablolu kanalda başlayan ve internetlerden dalga dalga yayılan kült şovu Billy on the Street. Eichner, pop kültür delisi nerotik New Yorklu karakteriyle bas bas bağırarak sokaklarda dolaşıyor ve "Chris Brown seri katil mi?", "Scarlett Johanson'ın vajinası nerde?" gibi hayati önem taşıyan sorularına cevap verecek birilerini arıyor. İlk sezonlarda işinde gücünde New Yorkluların "canım bi çekilir misin" muamelesi yaptığı Billy'nin programı bugün tam bir ünlü şov. Paul Rudd'ı koluna takmış koşarken önüne gelene "Paul Rudd'la yatar mıydınız?" diye sormalar mı dersiniz; bir dolar karşılığında Julianne Moore'a filmlerinden sahneler oynatmak mı dersiniz, Michelle Obama'ya market arabasında kendini ittirmek mi dersiniz, ne ararsanız bu muhteşem programda mevcut.

Eichner'ın ikinci ve desibeli daha düşük şovunun adı ise Difficult People. Hulu'dan ilk sezonu topluca izleyebileceğiniz dizinin yaratıcısı Eichner'in kankası komedyen Julie Klausner. Billy ve Julie dizide yine Billy ve Julie adında iki en yakın arkadaşı oynuyorlar. Birbirleri ve şov dünyası dışında hiçbir şeyi umursamayan ikiliden Billy dünyanın en kötü garsonu, Julie de TV dizilerine özetliyorum yazan bir yazar (yani bir nevi Ekranella yazarı:)).  Will and Grace'in gıcık versiyonu diye özetleyebileceğimiz ikili deli gibi ünlü olmak istiyor ve birlikte kenarda köşede komedi şovları yapıyor. Ama herkese çemkirmekten, türlü belaya girmekten ve her daim her şeye üşenmekten başarıya pek vakit kalmıyor. 2015'in en en en komik dizisinin yapımcısı Amy Poehler. Gözü Eichner'ı bir yerlerden ısıran ana akım seyirciye de kendisinin Parks and Recreation'da işini aşırı ciddiye alan Craig Middlebrooks rolünde arz-ı-endam ettiğini hatırlatalım.

Billy Eichner'ın adını 2016'da çok duyacaksınız. Ödül törenlerinde cahil cühela gibi gözükmemek ve şu kepaze günlerde azıcık da olsa gülebilmek için için takibe alın derim.

                                                                                                                                                                                   İllüstrasyon: Mert Güreli

YORUMLAR
DİĞER HABERLER