Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
İzleyiciyi bir araya getirmeyi başaran nadir yapımlardan

İZLEYİCİYİ BİR ARAYA GETİRMEYİ BAŞARAN NADİR YAPIMLARDAN

 

Acun Ilıcalı, TV8’i satın aldığında tam anlamıyla bir eğlence kanalına dönüştüreceğini biliyorduk. Kanalın 2015 performansına baktığımızda başı çeken tek bir program var. Yayınlandığı her akşam istisnasız reytinglerin zirvesine konan Survivor All-Star

Bir ‘en’ seçmekten çok yılın öne çıkan yapımı (bir gelenek olduğu üzere) benim gözümde Survivor All-Star yarışmasıdır. Ülke olarak birbirimizden kopalı, birbirimizi anlamayı bırakalı çok oldu. Bir noktada bir araya gelmek bugünlerde neredeyse zor. Fakat Survivor belki de bunu başaran nadir yapımlardan.

Kimimiz Turabi dedik, kimimiz Manço babasının mirasını yiyor. Merve Aydın’ın bitmek tükenmez tatlı krizlerinden bize kriz geldi. Serenay “Anam anam,” diye ağladı durdu. Hilmicem’in ne yancılığı kaldı ne işe yaramazlığı. Hasan başta iyiydi de sonra çok bozdu. Final günü herkesin aklında Merve Aydın’ın kazanacağı fikri vardı. Fakat babasının işin içine “Vatan, millet, bayrak” duygularını katması ters tepti. Nihayetinde haftalarca yarışmayı izleyip, insanlara bağlanmış herkes istemese de bir seçim yaptı. (Valla okuduklarımın yalancısıyım.)

Yarışma Şubat sonundan Temmuz başına kadar sürdü. Tam 96 bölüm yayınlanmış. İlk zamanlar pek bakmadığım bu yarışma sonraları benim bünyede bağımlılık yaptı. Neredeyse hal ve hareketlerinden haz etmediğim yarışmacı yok. Acun Ilıcalı yarışmayı sürdürebilir kılmak için kural mı değiştirmedi? Bozok’un Hakan’a kafa atmasını görmezden mi gelmedi? Eh, seni zirvede tutan bu yapımın yan etkilerine seyirci katlanmak zorundaydı ve işte bu sayede belki de birçok insan aynı fikri paylaştı.

Dedikoduları ve yarışmacıların birbirlerini itip kakmalarını saymazsak ( ee geriye ne kaldı?) Survivor All-Star seneye damgasını vurdu. Ilıcalı kıvrak zekasıyla fikri İşte Benim Stilim’e de uyarladı ve oradan da ekmek yedi. Yalan yok. Aynı şeyi ileride başka yarışmalarda da yapar eminim.

Sonuçta Survivor’ı ilk defa izlemedik. Ya da başarılı olması çok da abartılacak bir mevzu değildi. Fakat yeni bir kanal ve bu kanalın insanlara çok uzak olması işleri değiştirebilirdi. Eminim ki birçok kişinin favori kanalları arasında bu yarışma sayesinde TV8 de var. Haliyle bir Oscar, bir Altın Ayı,  Palme d'Or verilecekse hakkımı Survivor All-Star’dan yana kullanıyorum.

Yoksa Jon Snow merakı, Flash’ın bilim kurguya getirdiği yeni soluk, Kiralık Aşk’ın muazzam başarısı gözlerden kaçmadı.

 

                                                                                                                                                                                   İllüstrasyon: Mert Güreli

YORUMLAR
DİĞER HABERLER