Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Hastasıyız doktorun! Mu acaba?

Acil Servis ünlü dizi E.R uyarlaması olarak hayatımıza girdi. Bundan önce bir Doktorlar maceramız vardı ama ondan sonra gelenler hiçbir zaman o kadar etkili olmadı. Daha kendine göre sevenini üzerek ekranlardan geçip giden Hayat Yolunda’nın enkazını kaldıramamışken yeni dizimiz ne yapardı acaba?

EZGİ GÜNEYLİ

Acil Servis bizim yıllardır bildiğimiz E.R'mış meğer. Ben de bunu izlemeden hemen önce anladım. İsimden de mi anlamadın derseniz, olur öyle çeviriler dedim geçtim. Lakin olaylardan diyaloglara kadar her şey aynıymış. Neyse, hiçbir yeniden çevirim ya da uyarlamaya ön yargılı davranmadığım gibi buna da davranmadım ve genel olarak çok çok kötü bulmasam da her hafta kaçırmadan izlerim de diyemiyorum. Karakterlere gelirsek, Zeynep karakterini hiç benimseyemedim. Bir olmamışlık var üzerinde. Öldürüp ters köşe mi yapacaklar diye düşündüm ama o da olmadı, yazık! Murat doktor herkesin seveceği türden bir doktor. Ona diyecek laf yok galiba. Sadece “O kadını çok yanında tutma,” diyorum. Berzan doktoru ise pek beğendim lakin dublajı için aynı şeyi söyleyemem. Çok sırıtmış. Neyse biz Kutsi'den alışığız zaten (Kutsi demesek olmazdı). Sahi o nerdeydi? Yeşim Doktor benim favorilerimden. Oyuncu Seda Akman'ı severim, yıllardır takip de ederim. Adını dizinin yarısına kadar öğrenemesem de Yeşim olduğunu zorla öğrendim. Sinan'a değinmek dahi istemiyorum. Zeynep'i pek sevmemiş olsam da söylediklerinde sonuna kadar haklıydı ama neden intihar ettiğini pek anlamadım ben. O kadar yıkılmış değildi gibi sanki. Her zamanki gibi başrol aşkı sevmedim. Umarım Yeşim ve Berzan'dan daha güzel bir hikâye alırız.

MEHMET DİNLERHem hastane dizilerini seven hem de Salı günleri ilgisini çekecek bir dizi olmayan biri olarak hevesle oturdum Acil Servis'in başına. Bölümün açılışından başlayarak ilk yarısı boyunca giden neşeli sahneleri de tuttum. Ancak bir anda ağırlaşıp sıkıcılaşmasıyla bölümün sonunu zor getirdim. Yine de ilk bölüm için inşaat kazası ve çocuk işçi gibi ülkenin ne yazık ki hiç sona ermeyen gündemi iyi tercihlerdi. Oyunculuk ve dublaj gibi sorunlar çözülürse daha iyi olacaktır. Tabii RTÜK'ün Doktorlar'dan beri çok sıkılaşmış politikasından dolayı sürekli kan içeren bir diziyi izlemek işkence haline geliyor ki o konuda yapacakları bir şey yok ne yazık ki. Doktorlar demişken, kendimi Kutsi esprisi yapmayayım diye çok zorladım ama gözlerim aramadı dersem de yalan olacak.


TUĞÇE USTA

Ben E.R izlemedim, o sebeple Acil Servis benim için kötü bir hastane dizisinden başka bir anlam ifade etmedi. Cast uyumsuz, enerji tutmamış. Hikâyenin temeline koydukları aşk inandırıcı değil, üstelik oyuncunun duygu veremediği sahneyi 10 dakikada bir gözümüze sokmaları da rahatsız ediciydi. O kız neden intihar etti hem? Acil servis geriliminin yanına aşk da koyalım demişler ama ol ma mış.  Doktor maaşı ile kızını istediği kreşe yollayamayacağını düşünen bir anne vardı. Doktor maaşından bahsediyoruz, insaf! Berzan iyi güzel ama dublajlı oyuncular beni çekemiyor maalesef. Seda Akman’ı severim ama varla yok arasıydı. Haftaya tekrar başına oturur muyum? Aşk Yeniden varken, hayır.


Ve rating değerlendirmesi:

Acil Servis, ilk bölümüyle Total'de 24., AB'de 16. oldu. Sosyal medya konuşmalarında ise TNS ölçümlerinde olduğu gibi beklediğini bulamadı. Haftaya Sevdam Alabora ve Aşk Yeniden’in aynı saatte başlayacağını düşünürsek işi zor gibi görünüyor, yolu açık olsun!

TOTAL TNSAB TNS
ETİKETLER : ekranella , acil servis
YORUMLAR
DİĞER HABERLER