Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Yürüyen Ölülerden Korkun!

The Walking Dead kabul edelim, her ne kadar zaman zaman saçmalasa veya kızdırsa bile zombili yapım ihtiyacını iyi karşılayan bir dizi. Reytingleri ve popülaritesi de oldukça iyi. Bu nedenle AMC dizinin etinden ve sütünden biraz daha yararlanmak için bir süre önce uzantı bir dizi yayınlanmaya karar vermişti.

Sonuç: Fear the Walking Dead.

23 Ağustos’ta yayınlanan ilk bölümüyle ekran karşısına çıktı. Sezonu altı bölüm sürecek. İkinci sezon onayını çoktan aldı, o da 15 bölüm hatta. Ben de ana diziyi halen izleyen birisi olarak oturup 63 dakikalık FTWD bölümünü de izledim.

> Kablolu kanallardaki uzun açılış bölümü trendini anlamadığım doğrudur. Bu dizinin ilk bölümünde olanlar 50 dakikada da anlatılırdı efendim.

> The Walking Dead’in en güzel taraflarından birisi kuşkusuz jeneriği. Normal bir dizi için tamam da Fear The Walking Dead’inki orijinalden sonra biraz komik durmamış mı?

> Dizi 10.1 milyon izleyiciyle kablolu kanallar içinde tarihin en iyi açılışını yapmış. The Walking Dead 5.35 milyonla açmıştı. (Şimdilerde üç katını yapıyor, o başka tabii.)

> Ben diziye zombi salgınının başladığı dönemi anlatacağını ve ‘aile dizisi’ yapısında olacağını bilerek girmiştim zaten. Rick’in hala komada olduğu, insanlığın zombiler konusunda neler olup bittiğini çok da bilmediği bir dönemle açıyoruz. Hala okula giden çocuklar falan var yani…

Biraz yavaş ilerlemesini saymazsak pek bir hayal kırıklığı olmuş sayılmaz ama zombiler etrafı sarana kadar bu aile dizisi halleriyle insanları nasıl ellerinde tutarlar merak etmiyor değilim. Ama geriye kalan beş bölüme de bakmayı planlıyorum.

* Geçtiğimiz haftanın diğer dizileri ve bugün başlayacaklar ise şu şekilde:

-- Blunt Talk: Starz dizisi. Seth McFarlane’in (Family Guy, Ted) elinden çıkma. İngiliz bir haber spikeri (Stewart), yanında alkolik yardımcısı ve bavulunda birkaç başarısız evlilikle insanlara tepeden baktığı bir talk şovu sunmak için Los Angeles’a taşınıyor.

-- Public Morals: TNT dizisi. Bugün başlayacak. 1960’larda ve New York’tayız. Dizi polislerin şehirdeki bozulmayla mücadelesini ve bu sırada yaşadıklarını anlatacak. Çoğunlukla doğru ve yanlışın birbirine karıştığı durumların içine girecekler. Aynı şekilde çoğunlukla kişisel çıkarlar da verilen kararlarda önemli rol oynayacak.

* Ayrıca Survivor’s Remorse ve From Dursk Till Dawn ikinci sezonlarıyla geri dönerken, Switched at Birth ise dördüncü sezonunun kalan bölümleriyle devam edecek.

1 2 3
/ Aytaç Kara
25/08/2015 01:37
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI