Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Yürüyen Ölülerden Korkmak ya da Korkmamak

.

 Gelelim önümüzdeki sezonla ilgili yeni dizi haberlerine:

- Bitpazarına nur yağmasının bazen güzel sonuçları olabiliyor: David Duchovny ve Gillian Anderson’ı arkasına katan The X-Files, altı bölümlük sürecek bir sezonla geri dönüyor.

- Bazen de olmuyor: NBC, 1989-1997 arasında yayınlanan spor-komedi dizisi Coach’u 13 bölümlük bir sezonla canlandırıyormuş. 70 yaşındaki başrol Craig T. Nelson (Parenthood) ve dizinin yaratıcısı Barry Kemp de geri dönüyorlar.

- Homeland’in Brody’si Damien Lewis’in ekranlara döneceği kesinleşti; çünkü sevgili Showtime, kadrosunda Paul Giamatti’nin de olduğu Billions’a ‘onay’ verdi. Konu: New York’ta geçen ve hırslı bir savcı ile ülkenin en zengin milyarderlerinden biri arasındaki gizli bir anlaşma üzerine olacak; Wall Street ile ilgili bir dizi olarak tanıtılıyor.

- Dizilerini kolay harcadığı için genellikle eleştirilen ABC Family, The Mortal Instruments (Ölümcül Oyuncaklar) kitap serisinden uyarlama olacak Shadowhunters’a ‘onay’ verdi. Serinin ilk kitabından hazırlanan Ölümcül Oyuncuklar: Kemikler Şehri filmi 2013’te yayına girmiş; bütçesini çıkarsa da pek olumlu eleştiriler alamamıştı. Yeni bir kadroyla TV dizisi olarak geleceği haberleri dün gerçeğe dönüşmüş oldu.

- Aynı ABC Family, Kevin From Work adlı bir komediye de ‘onay’ verdi. Konu: Başka ülkede çalışmak teklifi alan Kevin, bir daha göremeyeceğini düşündüğü iş arkadaşına ondan hoşlandığını itiraf eder. Ama iş iptal olur ve birlikte çalışmaya devam etmek durumunda kalırlar.

.

 TV ödülleri sadece Emmy ve Golden Globe’la sınırlı değil; BAFTA’yı da unutmamak lazım. Önemli kategorilerdeki adaylıklar 10 Mayıs’ta açıklanacak ama teknik kategoriler kısa zaman önce açıklandı. Totalde Penny Dreadful ve The Honourable Woman öne çıkmış. Orijinal listeye şuradan bakabilirsiniz.

1 2 3 4
/ Aytaç Kara
31/03/2015 00:47
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI