Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Yaz Kampında Curcuna Var

Bir yabancı dizilerden haberler yazısıyla daha merhabalar efendim. Geçtiğimiz hafta da şöyle şeyler oldu:

* Öncelikle yeni dizilerle girelim:

- Wet Hot American Summer: Sevgili Netflix’in en yeni dizisi. 31 Temmuz’da sezondaki sekiz bölümün hepsi birden nete verildi. Dizinin ismi tanıdık geliyor olabilir, çünkü kendisi 2001 yapımı aynı isimli filmin dizi olarak TV’ye uyarlanmış hali. Bizdeki ismi Yaz Kampında Curcuna'ymış. Baştan söyleyeyim, diziyi izlemek için filmi izlemiş olmanıza gerek yok.

Orijinal film bir yaz kampının son gününü anlatıyorken karşımıza gelen dizi ise ‘ilk’ gününü anlatmakta. Zaten filme gerek duyulmamasının en büyük nedeni de bu aslına bakarsınız. Ama dilerseniz izleyin tabii… Diziyle ilgili bir başka ve benim baya hoşuma giden özellikse orijinal filmin kadrosunun pek çoğunu koruyarak ve içine dahasını katarak bu diziyi çekmiş olmaları. Mesela Bradley Cooper, Amy Poehler, Elizabeth Banks, Chris Pine, Jon Hamm, John Slattery, Josh Charles, Christopher Meloni, Paul Rudd ve Jason Schwartzman dizide oynayan isimler arasında yer alıyorlar.

Çıktığı günden bu zamana kadar ilk iki bölüme bakabildim. Onun için de şunu söyleyebilirim: Öncelikle, dizinin türü komedi olabilir ama başına kahkaha atacağım diye oturmayın. Güldürmese bile eğlendiriyor denilebilir aslına bakarsınız. Gerçi ben açılan her kapıdan bir tanıdığın çıkması durumunun zevkini çıkarmak için bile her türlü sezonun sonunu göreceğim, o başka bir durum. Dizi, mini bir yapım olarak geldi ama Netflix’in başkanı ikinci sezonu yapmaya açık olabileceklerini de belirtti.

- Significant Mother: Pzt. başladı. Yazın 2/3’ünü bitirdik ama The CW’nun yaz dizisi olarak karşımıza gelmiş durumda. Tam emin değilim ama sezonunun dokuz bölüm sürmesi bekleniyor. Böylece Eylül sonunda dizi bitecek, Ekim’le birlikte de The CW dizileri ekrana dönüyorlar.

Konu: Nate (Josh Zuckerman), bir iş gezisinden döndükten sonra kısa süre önce boşanmış annesiyle (Krista Allen) çocukluk/ev arkadaşı Jimmy’yi (Nathaniel Buzolic) birlikte yakalar. İlişkinin ciddi olması bir yana, babası da annesini geri kazanmaya karar vermiştir ve kendisinden yardım beklemektedir.

Fragman

1 2 3 4 5
/ Aytaç Kara
04/08/2015 00:13
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI