Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Yaz gelmeden dizileri geldi

En son Mayıs ayının başında, yani yaklaşık bir ay önce Pretty Little Liars’tan uyarlanan Tatlı Küçük Yalancılar’dan şu yazıda biraz bahsetmiştim. İşte o zamandan bu yana köprünün altından epey su akınca yine bir toparlama yapayım dedim:

1) Çıkan haberlere bakarsak 23 Haziran Salı Star’da başlayacak.

2) Dedikodusu dönen bir sürü ismin ardından kadrosu nihayet belli oldu.

3) Dizinin ilk tanıtımı yayınlandı. Beş ana kız karakteri canlandıracak oyunculardan ve 'fragmana' bakarak karakterlerinden bahsedecek olursak;

Bensu Soral (Aria), Melisa Şenolsun (Hannah), Dilan Çiçek Deniz (Emily), Büşra Develi (Spencer) ve Beste Kökdemir (Alison). Karakter karşılıkları benim tahminim, karşılıklar için herhangi bir yere bakmadım ama yanıldığımı pek sanmıyorum.

İtiraf edeyim, tanıtımı ilk izleyişimde birbirimize bir bakakalıverdik. Galiba bir algı sorunu oldu, ufak bir şok geçirmiş de olabilirim; emin değilim. Sonra iki kere daha izledim ve kafamı ondan sonra toparladım. Gözüme takılan iki noktadan bahsedersem:

1) Sarışınlığı gayet dillere destan Alison niye esmer? Piyasada sarışın oyuncu stoku mu bitti?

2) Yıllardır PLL izleyen biri olarak Alison’ın kaybolduğu günün tamamı için “Bu kız bugünü 36 saat mi yaşadı?” diye dalga geçen biriyim. İzleyen bilir, beş sezon bitti ama daha o günün detayları anlatmakla bitmedi. Acaba niye kızın kaybolduğu gecenin hikâyesini temelinden değiştiriyorsunuz?

[Alison pijama partisinin sabahında hiçbir yerde bulunamadı, bu şekilde bir kız kaçırma yok yani. Gece boyu olanları da düşünürsek… Dahası kızlar ilk mesajlarını Alison kaybolunca almamıştı, o da başka konu.]

O gün ve gecesi çok iyi kurgu gerektirdiği için umarım ileride ayaklarına dolanmaz. Bağımsız bakarsak kötüymüş diyemem ama. Ayrıca ana erkek karakterler için de şimdilik Şükrü Özyıldız (Şeref Meselesi) duyurulmuş durumda. Yine kesin belli olmasa da tip ve popülerlik nedeniyle orijinal dizide Ian Harding'in canlandırdığı Ezra'yı oynar diye düşünüyorum. İyi de bir tercih olmuş.

Durum bu şekilde yani. Bakalım ikinci tanıtımda neler olacak?

1 2 3 4
/ Aytaç Kara
02/06/2015 08:12
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI