Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Yabancı diziler dünyasında hareketli bir hafta

* FOX’un sezon ortasında (Ocak-Şubat gibi) yayınlayacağı yenisi Lucifer şöyle bir durumla karşı karşıya:

Her sezon bir sivil toplum örgütü veya belirli bir grup yeni dizilerden bir tanesinde takacak bir şey buluyor. Bu sezon da piyango Lucifer’a vurdu. Cehennemden kaçıp Los Angeles’a yerleşen şeytan Lucifer’ın hikâyesinin anlatıldığı dizi için Amerikan Aile Birliği ve One Million Moms (1 Milyon Anne)  imza kampanyası başlattılar.

Neden: Şeytanı İncil’den farklı ve çekici göstermek. Amaç: FOX’u diziden vazgeçirmek. Şimdiye kadar da 145 bin civarı imza toplanmış. Sanmıyorum ciddiye alınacağını ama durum böyle. Fragman.

* Buffy: The Vampire Slayer’da Xander’i oynayan ve sorunlu bir dönem geçiren Nicholas Brendon, depresyon dolayısıyla bir rehabilitasyon merkezine giriş yapmış. Daha önce de kaldığı otel odasına zarar vermekten polisle sorun yaşamıştı.

* Agent Carter’da Jack Thompson, mini dizi Texas Rising’te Mirabeau karakteriyle izlediğimiz Chad Michael Murray (One Tree Hill, Lucas) ve eşi Sarah Roemer bir oğlan çocuğu sahibi olmuşlar.

- Theo Rossi (Sons of Anarchy, Juice) ve eşi de bir erkek bebek sahibi oldular.

* Kapatmadan önce de ufak bir dizi tavsiyesi: Hala denemediyseniz USA Network’ün aslında 24 Haziran’da başlayacak ama ilk bölümü şimdiden online yayınlanan dizisi Mr. Robot’a bir bakın. Geçen haftanın yazısında kısaca detaylarından bahsetmiştim. Şu an IMDB’si 9.4 mesela.

Konusu ilgisini çekenler için de güzel bir dizi olduğunu düşünüyorum; 65 dakikalık ilk bölüme rağmen daraltmadı mesela beni. Felsefenin dozu belki bünyelerce farklı tepki alabilir ama o da o kadar rahatsız edici değil.

Bu haftalık bana ayrılan köşenin nihayet sonuna geldim efendim. Haftaya umarım tek yazı eşliğinde tekrar görüşmek dileğiyle…

1 2 3 4
/ Aytaç Kara
10/06/2015 08:58
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI