Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Yabancı diziler dünyasında hareketli bir hafta

Dün yayınlanan haftanın yabancı dizi haberleri yazısının ikincisiyle tekrardan merhabalar efendim. Devamında olup bitenlerse şöyle:

* Öncelikle geçtiğimiz haftanın yeni dizilerine bakarsak:

- Sense8: Netflix’in ilk bölüm kurgusu, sezonu 12 bölüm ve bölümlerin hepsi nette şu an. Konusundan şurada bahsetmiştim, tekrar yazmayayım. İlk üç bölümü izleme fırsatım olmuşken nasılına bakalım:

Öncelikli olarak söylenecek şey dizinin ilk bölüme göre ‘kesinlikle’ değerlendirilmemesi gerektiği. Sekiz ana karakterin hepsinin tanıtıldığı bir ilk bölüm var ve haberiniz olsun, 66 dakika sürüyor. Ama ben izlemede sıkıntı çekmedim. Dizideki taşlar ise ikinci bölümle birlikte oturmaya başlıyor.

Matrix serisi veya V for Vendetta gibisinden Wachowski Kardeşler işlerine hayransanız ve bilimkurgu seviyorsanız bir deneyin. Yalnız konunun çok hızlı akmasını da beklemeyin, o derece bir dizi de değil. Sekiz karakteri birbirine bağlayış şekillerinden ve şu an için gidişattan hoşlandım açıkçası.

- Odd Mom Out: Pazartesi çift bölümle Bravo’da başladı. Konu: New York, Upper East Side’ın zengin kadınları arasında ikon haline gelmeye başlayan Jill’in kadınlara yol gösterici biri haline geldikten sonra başına gelenler. Fragman.

- Ayrıca: Hannibal, Power, Beauty and the Beast, Murder in the First, Major Crimes ve The Fosters yeni sezonlarıyla, Melissa and Joey ve Baby Daddy dördüncü sezonlarının devam bölümleriyle geri döndü.

(Hannibal ikinci sezonuna oranla daha düşük bir reytingle geri döndü ama kışın değil de yazın döndüğü gerçeğinin etkisi olacaktır elbette. Beauty and the Beast’in hazırda dördüncü sezon onayı var.)

1 2 3 4
/ Aytaç Kara
10/06/2015 08:58
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI