Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Tutarsa benim tutmazsa sizin!

.

Zaman zaman benim Salı yazılarında veya medyada Suskunlar dizisinin Amerikan dizisi olarak uyarlanma planları gündeme geliyor, siz de belki duymuşsunuzdur. Dizi NBC’nin masasında ve şimdilik pilot onayını kapmış durumda. Yani kadrosu kurulup bir ilk bölüm çekilecek. Eğer kanal gündemindeki diğer dizilerin ilk bölümleri içinde orijinal adıyla Game of Silence olan dizininkini beğenirse yeni sezonda karşımıza bir Türk dizisi uyarlaması çıkmış olacak. Bunun haberi de normal takvimde Mayıs ayı içerisinde geliyor…

İşte Game of Silence için geçtiğimiz günlerde ilk kadro haberi medyada kendisine yer buldu: David Lyons. Kendisini Revolution dizisini izleyenler Monroe karakteriyle iyi hatırlar ve Suskunlar’da Murat Yıldırım’ın canlandırdığı Ecevit karakterini canlandıracak. Tabii dizi onay alırsa… (Güzel bir seçim olmuş bence.)

Not: Önümüzdeki dönem hangi kanal hangi diziler için nasıl diziler istemiş diye bakmak için şu yazıya uğrayabilirsiniz dilerseniz…

.

Geçtiğimiz haftadan bu zamana kadar başlayan dizilere bakarsak:

Daha önce şu yazıda kısaca tanıttığım NBC’nin mini dizisi The Slap açılışını yaptı. Reytingi pek iyi gelmedi ama zaten mini dizi olduğundan NBC şuurunu kaybedip yayından çekmez diye düşünüyorum. Transparent ve ödülleriyle dikkatleri üstüne çeken Amazon’un Bosch adlı polisiyesi 10 bölümlük sezonunun tamamıyla ortamlarda. Konu: Bir seri katili öldürmek suçuyla yargılanmaya devam eden Bosch, bir yandan davayla bir yandan da 13 yaşındaki bir çocuğun öldürülüşüyle uğraşıyor.

İngiliz molası: Sevgili J.J. Rowling teyzemin Harry Potter’dan sonraki ve yetişkinler için olan kitabı Casual Vacancy’nin üç bölümlük mini dizi uyarlaması BBC’de 15 Şubat’ta başladı. Aklınızda olsun. (Editörün notu: Aynı gece Indian Summers da başladı, çok önem verilen 10 bölümlük dizinin ayrıntılarını da haftaya bekliyoruz o zaman.)

Ayrıca bugün TNT dizileri Rizzoli & Isles ve Perception da sezonlarına kaldığı yerden devam etmek için dönüyorlar.

1 2 3 4
/ Aytaç Kara
17/02/2015 09:07
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI