Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
The Sopranos’un yerlisi sonunda oldu mu?

Çakır efsanesi yürüyor. Oktay Kaynarca bu sefer de Çakır lakaplı, Hızır Çakırbeyli’yi canlandırıyor.

ATV’nin yeni dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz  kısa adıyla EDHO, 8 Eylül Salı akşamı yayınlandı. Dizinin senaryosu, Kurtlar Vadisi’yle yıllarca rating zirvesinde yer alan Raci Şaşmaz ve Bahadır Özdener ikilisine ait. Dizinin yönetmeni ise Onur Tan.  EDHO, ilk bölümüyle Total’de 5.69 AB’de 5.81 reytingle her iki grupta birinci oldu.

EDHO, aile hakkında bir dizi. Hem mafya ailesi hem de Çakırbeyli ailesi hakkında. Aynı zamanda, kimlik, intikam, güç, sadakat, cinsiyet rolleri ve toplum hakkında. Oktay Kaynarca tarafından canlandırılan Hızır Çakırbeyli; Karadenizli, annesi, karısı Meryem (Deniz Çakır) ve iki çocuğuyla birlikte yaşayan bir adam. Nazlı (Müjde Uzman) adında bir metresi var, Nazlı hamile ve erkek bir çocuk doğuracak. Hızır, bir organize suç çetesinin reisi.

Yüzeyde işler tıkırında görünüyor. Güç, para, saygı hepsi Hızır’ın elinde. Ailesi ve etrafındakileri finanse edebilecek imkanlara sahip. Ancak, bu maço, vahşi, hayat ona pek iyi gelmiyor sanki. Tıpkı feyz aldıkları çok belli olan The Sopranos’da olduğu gibi, mafya reisleri bile bu kadar vahşet ve açgözlülük karşısında kimi zaman çaresiz kalabiliyor.

1 2 3 4 5
/ Defne Akman
09/09/2015 18:01
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI