Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
The Affair: Helen kusura bakma ama...

Helen bu sezon yavrularıma sahip çıkıyorum, pek mağrurum diye içimizi kanırtmaya ve eski kocası Noah’yı yıldırmaya kararlı.

Showtime’ın kadın-erkek ilişkilerini anlatan, farklı açılardan tarafların bakış açılarını aktaran cinayet soslu dizisi The Affair’in ikinci sezonu başladı. Dizinin konusunu bilmeyenler için kısaca özetleyeyim; Helen (Maura Tierney) ve Noah (Dominic West) 40'lı yaşlarda, dört çocuklu New York’ta yaşayan bir çifttir. Noah, ikinci kitabını tamamlama aşamasında olan bir yazar, aynı zamanda yazarlık dersleri veren bir öğretmen, orta halli bir adamdır. Helen’ın ise bir dükkanı vardır, üst-orta sınıftan varlıklı bir aileye mensuptur. Babası, tanınmış bir yazardır. Damatlarını kızlarına uygun görmemektedirler. Bununla birlikte Helen ve Noah çoluk çombalak yazları Helen’ın ebeveynlerinin Hamptons’daki evlerine postu serip, tüm nimetlerden faydalanmaktadır. Günlerden bir gün, Noah, Alison (Ruth Wilson) adında çocuğunu yitirmiş, sorunlu bir evliliği olan bir garson kadınla tanışır. Birbirlerinden etkilenirler ve bir ilişki yaşamaya başlarlar. Bir zaman sonra bu ilişki gizli kalmaz, Alison’ın kocası Cole (Joshua Jackson) ve Helen olanları öğrenir. Böylece dananın kuyruğu kopar.

Bu arada bir at çiftliği işleten Cole’un ailesinin bir takım şaibeli işler karıştırması, bir cinayet, polis gibi durumlar da var.

İlk sezonda bu aşk macerasının tarafları Alison ve Noah’nın gözünden olayları anlatan dizi, ikinci sezonda Helen ve öğrendiğime göre ilerleyen bölümlerde Cole’un da bakış açılarını işin içine katacak. İkinci sezonun ilk bölümü, Helen ve Noah’nın avukatın ofisinde anlaşmalı boşanmak için müzakere ettikleri yerden açıldı.

Dört çocuk annesi, çok iyi bir ailenin iyi eğitimli, çok düzgün kızı Helen’ı maalesef öyle tanıdık öyle sıkıcı buluyorum ki size anlatamam. Helen, hiç öyle kolay boşanacak, boşansa bile kendini ve etrafını mutsuz etmekten vazgeçecek biri değil.

Çünkü, kendisine yanlış yapıldığını düşünüyor. Evliliği onun istediği seyirde gitmedi. Biten evliliği için kendi dışında herkesi suçluyor. Annesini, babasını, kocasını, Alison’ı. Herkese içerliyor. Mutsuz ve sinirini diğerlerinden çıkartmaya kararlı.

1 2 3 4 5
/ Defne Akman
29/09/2015 10:44
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI