Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Tatlı Küçük Gerçekler

Uzun zamandır Tatlı Küçük Yalancılar'ı takip ediyorum. Çok güzel dizi. Ben orijinalini de izlemiştim ama çok çok değil. Bence bizim kızlar orijinalindekinden daha güzel. Özellikle Aslı tabii ki Aria'ya bin falan basıyor. Spencer başka bir şey olmuş sadece. Ben koyu bir Spencer hayranıyımdır ama burada çok fazla Selin'e adapte olamıyorum. Ebru'ya karşı hislerim oradakiyle aynı. Nötrüm ancak burada Hande'yi tek geçiyorum. Hannah zaten tam benim tipim de, Spencer aşkımızı engelliyordu. Burada Hande ile çok uyumluyuz. Tatlı Küçük Yalancılar'ın en güzel yanı ise tabii küçük gerçekleri. Bunlar da şunlar:

1. Her ne kadar sevgili Aslı son bölümde, insanın başında bela olmasa bile asla girmeyeceği izbe bir yere girmiş olsa ve bunu uzun süre Eren'in oyunu sansa da dişindeki teller çok inandırıcı. Bence bizim gibi şekilci bir piyasada büyük cesaret. Üstelik kız çok güzel. Tel konusu tartışmaya açık bile değil!

2. Kadınların cinselliği sonunda bir dizide karşımıza çok baskın bir gerçek olarak çıktı. Bihter gibi tutkulu bir aşkın çevresinde değil üstelik. Gayet gündelik hayattan. Bizim tatlı küçük yalancılarımızın erotik rüyalar hakkındaki konuşmasını hatırlayın. Hande "Hepimiz görüyoruz böyle rüyalar," demişti. Ayrıca tartışmalı öpüşme sahnesinde de Aslı'nın alıştığımız esas kızlar gibi hiç "Dur!" dememesi ve olayın gideceği yere gitmesinde gönüllü olması çok güzeldi. Ayrı ayrı yattılar diye sinirim bozulmuştu zaten. Tamam reytingi harcamamak için vuslatı ileriye saklıyorsunuz biliyorum ama sevgililerin aktiviteleri sınırsızdır. Olay olan sahne de belki de iki sevgili arasında olabilecek en doğal andı.

3. Olaylara tepkiler de çok doğal. Mesela Hande o stalker manyak okul bahçesinde görününce ondan bahsetmişti. Kızlar da hemen dönüp bakmıştı. Sonra Hande de kızmıştı. Evet canlarım bu var. Biri birinden bahsederken mal gibi dönüp bakıyoruz. Bir başka doğal an da Eren'in geçen bölüm"Amin!" demesi. Yani Samanyolu falan dışında nerede duyduk bunu? Hangi dizide gündelik dilde? Oysa ki deriz yani arada sırada.

4. Sıradaki ilk bölümden bir hoşluk. Orijinal seride lezbiyen olan Ebru, ilk bölümde bütün kızlar uyurken yanlış hatırlamıyorsan Aslı ile el ele tutuşuyordu. Çok tatlı, çok güzel bir jestti bence. Ne yapalım bizde de televizyonda olamıyor LGBTİ. Böyle küçük gerçekler ise yapılınca mutlu ediyor.

5. Tabii ki Cesur! Yani kiminiz Eren’ci, kiminiz Toprak’çı, kiminiz de o man bun'lı hipstercı ama ben kesinlikle Cesur'cuyum. Cesur daha çok olsun lütfen. Böyle bir çekicilik yok. Asosyallikle-kötü çocukluk arasında gidip gelen, hafif madde bağımlılığı kokusu yayılan fakir kaslı, en yakın arkadaşımızın tatlı ağbisi Cesur! Bu arada koca koca kızlarsınız şu çocuğa ne olur "Cesur Ağbi" demeyin!

YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI