Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Sen Benimsin: Oldu canım, görürsem söylerim

Dizinin adı, oyuncu kadrosu ve ekibindeki hızlı değişiklikler magazin gündemine uzun bir süre malzeme oldu.

Sen Benimsin Fox TV’de önceleri Cuma akşamları yayınlanan, ardından Kiralık Aşk’ın yükselişi karşısında yayın günü Pazar akşamı olarak değiştirilen bir yerli dizi. Şu anda altıncı bölümün fragmanları gösteriliyor. Dizi başlamadan önce adı Ömrüm Sessiz Bir Çığlık daha sonra O Aşk Benim olarak belirlendi en son Sen Benimsin’de karar kılındı. Başroller; Tolga Sarıtaş ve Leyla Feray tarafından paylaşılacaktı, sonra bu da değişti. Eski yönetmeni ise Hülya Bilban'dı. Hatta dizinin pilot bölümü de İstanbul’a yakın bir çiftlikte çekilmişti. Deneme sürecindeki bir işin neredeyse her aşamasını kamuoyuna duyurarak üstün bir iletişim başarısı sergilediler bu arada tebrik ederim.

Sen Benimsin’in yönetmeni Kudret Sabancı. Dizinin tanıtım metinlerine göre konusu şöyle;  “Bursa’nın zengin ailelerinden birinin veliahtı olan ‘Ejder’ (Gökhan Keser), iyi bir eğitim alıp, askerliğini de yaptıktan sonra işin başına geçer. ‘Ejder’, birkaç günlüğüne gittiği İstanbul’da tanıştığı piyanist ‘Nağme’ye (Ruveyda Öksüz) delicesine aşık olur ve kimseye haber vermeden onunla evlenir.

Dizi Bursa’da geçmekle birlikte, televizyonu ilk açan biri, rahatlıkla bir ağa dizisi izlediğini sanabilir. Yenilmezler Konağı’nda üç erkek, karıları, çocukları, anneleri, evin çalışanları hep birlikte yaşıyor. Yenilmez ailesi bir tür derebeylik gibi bir şey.

Dizideki erkekler müthiş saldırgan. Silahlı, sinirli ve jipliler. Şerefsiz ve ulan en çok kullandıkları kelimeler arasında. Şimal; (Burak Sergen), evin büyük oğlu. Ailenin işlerini uzun yıllar o yönetmiş ancak başarılı olamamış. Ortanca kardeş Ahlas (Ruhi Sarı) ise etkisiz eleman. Hiçbir konuda fikrini belirtmiyor, zaten kimse de onu dinlemek istemiyor, ağzını açmasıyla birlikte sözünü kesiyorlar adamcağızın. Küçük kardeş Ejder ise ailenin starı. Daha yaşı genç olmasına karşın çok parlak şahane fikirleri var.

1 2 3 4 5 6
/ Defne Akman
23/07/2015 02:14
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI