Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Saul Goodman neden böyle bir adam?

James McGill ve dökülen arabası.

Better Call Saul, Vince Gilligan ve Peter Gould’un ortak çalışmasının bir ürünü. Televizyon tarihinin en sevilen dizilerinden biri olan Breaking Bad’den türetilmiş bir dizi. 2002 yılında geçen dizi, Saul, Saul’un (Bob Odenkirk) Walter White’ın avukatı  olmadan önceki hallerini anlatıyor. Better Call Saul, artık ülkemizde de yayınlanmaya başladı. Her salı saat 21.00'de D-Smart 3. Kanal Moviesmart Platin HD'de izleyebilirsiniz.

Better Call Saul, sonunu bildiğimiz bir hikayeyi anlatması bakımından ilginç. Çünkü Breaking Bad izleyen herkes gibi, eski adıyla James McGill, ya da ilerleyen yıllardaki adıyla Saul’un Walter White ile tanışması sonucunda dünyanın parasını kazanacağını, daha sonra ise yine her şeyini kaybedeceğini, bambaşka bir hayat yaşayacağını biliyoruz.

Zaten birinin doğuştan Saul Goodman gibi biri olarak dünyaya gelmesi de çok düşük bir ihtimal olmalı. Saul Goodman, James McGill’in yaşadıklarına ve çektiklerine bir tepki olarak ortaya çıkarılmış bir karakter. Breaking Bad’in düzenbaz avukatı Saul Goodman, kusurlu, insanlıktan uzak tavırları yüzünden gülünç bir karakterdi. Better Call Saul’un geçtiği mekânlar, hissiyat ve dil Breaking Bad’i çok hatırlatmakla beraber, öncesinde çok da iyi tanımadığımız bir yan karakterin hiç bilinmeyen yönleri özenle anlatılıyor.

1 2 3 4 5
/ Defne Akman
26/03/2015 09:11
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI