Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Peki ya karanlık çöktüğünde?

Sinemada esen fırtınalar kadar süper kahramanların ve çizgi roman uyarlamalarının TV dünyasını sardığı da artık bariz bir gerçek. Özellikle Arrow’un tutmasıyla daha çok gelmeye başladılar ve devam ediyorlar. The Flash, iZombie, Constantine ve Gotham yayındakilerden örnekler ve Supergirl, Lucifer, Krypton, Teen Titans, Arrow/Flash uzantısı ve Preacher da hazırlığı yapılan diziler. Tabii bunlar DC Comics kahramanlarını içeren dizilerdi.

Marvel’ın da elbette eli armut toplamıyor. Agents of S.H.I.E.L.D.’e ek olarak bu sezon Agent Carter’ı karşımıza getirdiler. Hatta S.H.I.E.L.D.’ten henüz konusu belli olmasa da yeni bir uzantı hazırlığına daha girişilmiş. İşte Marvel’ın bir de Netflix ayağı var. Daha önce şurada dört Marvel kahramanına (Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist) birer dizi ve bunların bir arada olacağı mini dizi The Defenders’ın yayınlanacağından bahsetmiştim. Bunların ilk ayağı Daredevil 10 Nisan’da sezonunun 13 bölümüyle karşımıza geldi. İyi de oldu.

Kendisi küçükken geçirdiği trafik kazası nedeniyle kör kalmış bir kahramanımız. Yeni avukat olmuş ve geceleri de suçla savaşıyor. Evet, kör haliyle. Zira özellikle kulakları olmak üzere kendini epey geliştirmiş ve iyi dövüşüyor. Bize de hikayesini izlemek kalıyor işte.

Atmosfer açısından karanlık bir dizi ama iyi anlamda. Mesela Arrow’dan daha karanlık ve onda aradığını bulamayanlar için güzel alternatif. Karakterler sevilesi, hatta Karen’ı oynayan Deborah Ann Woll’u izlerken bazen Jessica’yı izler gibi oldum. Uzun lafın kısası, süper kahraman dizilerini seviyorsanız bir deneyiverin, güzel olur.

.

Nasıl olduğu tam belli değil ama Game of Thrones’un ilk dört bölümü Pazar günü nete sızıverdi. Erken düşmenin etkisiyle kaliteleri düşük geldi ama işleri inanılmaz karıştırdığı gerçek. TV yayınından sonra kalitelisi gelsin diye beklesen spoiler yeme derdin var, izlesen önümüzdeki bir ay boyunca yenisi gelsin diye bekleyeceksin.

Sizi bilmiyorum da ben izleme taraftarı biri olarak başladım bile. Zira bu kadar spoiler derdi çektiğim dizi yok gibi bir şey. Milletin ağzı da torba olmadığından büzülemiyor işte. Herkese kolay gelsin o zaman… Bir de iyi seyirler.

Not: Tanıtım için bölüm gönderilen (Örnek https://instagram.com/p/1RtQD-pMto/) yabancı haber sitelerinden birinden sızıntı olabilir gibi geliyor.

1 2 3 4
/ Aytaç Kara
14/04/2015 08:45
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI